Wakacje last minute na Dominikanie. Sprawdź, dlaczego właśnie tutaj warto wybrać się na wczasy pod palmami.

Wczasy na Dominikanie to spełnienie marzeń o fantastycznym odpoczynku pełnym słońca, radości i błogiego lenistwa.
/ 20.02.2019 03:13

Dominikana, a właściwie Republika Dominikany to słoneczny kraj na wyspie Haiti na Morzu Karaibskim. Średnia temperatura powietrza wynosi tutaj 30 st. C (23–20 st. w nocy), a wody 26–29 st. C. Wczasy na Dominikanie spodobają się zarówno tym, którzy lubią relaks na plaży, jak i amatorom aktywnych wakacji. Można tu odpoczywać na różne sposoby: od nurkowania pośród raf koralowych, przez kitesurfing, pływanie, żeglarstwo po grę w golfa.

Atrakcje

Odkryta dla Europy w 1942 r. przez Krzysztofa Kolumba Dominikana fascynuje również swoją historią, co jest dodatkową atrakcją dla osób, które lubią wycieczki, zwiedzanie i poznawanie nowych miejsc. W miastach znajdziemy zabytki z okresu kolonialnego - niektóre nawet z XVI wieku, czyli z czasów, kiedy na Haiti dotarł włoski żeglarz i podróżnik, a w karaibskich wioskach mieszkańców, którzy  kultywują dawne tradycje. 

Wysoka wilgotność powietrza sprawia, że Dominikana jest pełna bujnej, egzotycznej roślinności m.in. lasów tropikalnych i plantacji kawy. Żyje tutaj ponad 300 gatunków ptaków, m.in. olbrzymie stada falmingów nad jeziorem Enriquillo. Niewątpliwą atrakcją są walenie, które przybywaja do Zatoki Samańskiej, aby tam odbyć gody.

Co przyciąga tłumy turystów na wakacje na Dominikanie? Słoneczna pogoda. Piaszczyste plaże. Ciepłe morze. Imponująca przyroda. Gościnni mieszkańcy. Hotele o wysokim standardzie, z których większość oferuje pobyt all inclusive. 

Polecamy! 


Lubisz podróżować? Tutaj przeczytasz o ciekawych miejscach, które warto zobaczyć. Wakacje na Malediwach? 5 pomysłów na ciekawe spędzenie urlopu. Sri Lanka - perła Oceanu Indyjskiego.