Sycylia dopłaci turystom do wakacji fot. Adobe Stock

Włoska wyspa dopłaci turystom, którzy przylecą na wakacje. Darmowe noclegi, dopłaty do biletu lotniczego. Co jeszcze?

Darmowe noclegi, wysokie dopłaty do biletów lotniczych i darmowe wejściówki do muzeów. To wszystko czeka na turystów, którzy zdecydują się odwiedzić Sycylię w te wakacje. Lecicie?
/ 29.04.2020 16:04
Sycylia dopłaci turystom do wakacji fot. Adobe Stock

Zamknięcie granic, zakaz prowadzenia hoteli i innej działalności noclegowej, odwołane loty to ogromny cios dla branży turystycznej. Straty liczą już wszystkie kraje utrzymujące się z turystyki, bo gdy turystów brak, wiele biznesów czeka bankructwo.

Ludzie zmęczeni izolacją tęsknią za wakacjami. Czy w tym roku zagraniczne wycieczki to mrzonka? Niekoniecznie. Sycylia już przygotowuje się do sezonu letniego. Władze wyspy planują dopłaty do wypoczynku. Kto może skorzystać z dofinansowania?

Na jakie dopłaty mogą liczyć turyści?

Turyści, którzy zdecydują się zarezerwować wakacje na włoskiej wyspie, mogą liczyć na spore wsparcie finansowe. Władze wyspy mają do rozdysponowania aż 50 milionów euro. Na co mogą liczyć turyści:

  • dofinansowanie do biletu lotniczego do 50% ceny;
  • darmowy bilet wstępu do muzeum i wykopalisk archeologicznych;
  • co trzeci nocleg gratis.

To znaczy, że wybierając się na urlop z 3 noclegami, prawdopodobnie będzie można skorzystać z wszystkich powyższych opcji.

Kiedy na Sycylii rozpocznie się sezon?

W tej chwili granice są jeszcze zamknięte, a podróż z wyspy i na wyspę zabroniona (możliwa tylko w sytuacji, gdy turysta już tam jest i chce wrócić w rodzinne strony). Nie działają także restauracje, bary, ani muzea. Wszystkie atrakcje turystyczne są zamknięte do odwołania. Obiekty noclegowe działają z zachowaniem zwiększonych środków bezpieczeństwa.

Zgodnie z zapowiedziami włoskiego rządu, 4 maja ograniczenia, które uniemożliwiają wakacyjne wyjazdy, mają być stopniowo znoszone. Od 18 maja wystawy i muzea zostaną otwarte, a od 1 czerwca także bary i restauracje (podobnie jak salony fryzjerskie i kosmetyczne).

Wciąż nie wiadomo, kiedy będzie możliwy wyjazd z Polski bez ograniczeń. Więc z wakacyjnymi planami lepiej poczekać.

Źródła:
Visitsicility.info
Fly4free.pl

Zobacz więcej informacji:Ponad 12 tysięcy zakażonych koronawirusem w Polsce. Ile osób zmarło, ile już wyzdrowiało?Otwarcie żłobków i przedszkoli już 6 majaKiedy zostaną otwarte galerie handlowe i na jakich zasadach?