Teatr za 250 groszy - jubileusz Teatru Narodowego

Teatr za 250 groszy - jubileusz Teatru Narodowego fot. Fotolia
Teatr Narodowy świętuje swoje 250-lecie.
Milena Oszczepalińska / 17.03.2015 14:35
Teatr za 250 groszy - jubileusz Teatru Narodowego fot. Fotolia

Teatr Narodowy w Warszawie obchodzi w tym roku swoje 250-lecie. Z okazji tak zacnego jubileuszu przygotowane są atrakcje również dla widzów. Bilety na spektakle można będzie nabyć za wyjątkową niską cenę 250 groszy

Jubileuszowy teatr za 250 groszy

Właściwy jubileusz Teatru Narodowego będzie miał miejsce 19 listopada 2015, ale przez cały rok organizowane są różne eventy z tej okazji. Widzów szczególnie jednak może ucieszyć wiadomość, że w jeden wyjątkowy wieczór będzie można wybrać się do teatru na ulubioną sztukę dosłownie za grosze.

Kiedy i gdzie będzie można skorzystać z tej oferty?

Już 23 maja wszystkie publiczne teatry w Polsce zapraszają widzów na spektakle za symboliczne 250 groszy. Nie jest to bowiem wyłącznie święto Teatru Narodowego, ale w ogóle teatru w Polsce. Jak na razie bilety nie są dostępne w sprzedaży. Prawdopodobnie nie będzie można ich kupić online, ale jedynie bezpośrednio w teatrach. 

Repertuar teatru za 250 groszy

Nie jest planowany ten sam, jeden repertuar dla wszystkich teatrów w Polsce na 23 maja. Widzowie będą mogli sami wybrać, którą sztukę chcą zobaczyć i jaki teatr najbardziej będzie im odpowiadał. W Teatrze Narodowym np. wystawiane będą tego dnia m.in.:
  • „Królową Śniegu”: sala Bogusławskiego, godz. 16.00
  • "Tango”: scena przy Wierzbowej, godz. 19.00
  • „Msza za miasto Arras”: scena Studio, godz. 19.30

250 lat Teatru Narodowego w Warszawie

Teatr Narodowy w Warszawie miał swoją premierową sztukę w 1765 roku. Wieczorem, 19 listopada wystawiono tu po raz pierwszy komedię Józefa Bielawskiego pt. "Natręci". Obecnie jest to najstarszy polski teatr. Nie powstał jednak jako pierwszy. 17 lat przed Teatrem Narodowym założono teatr w Białymstoku, ten jednak już nie istnieje. Natomiast teatr powstały z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego przetrwał wiele prób i dzięki temu możemy obchodzić w tym roku jego 250 rocznicę powstania. 

Projekt teatru za 250 groszy z okazji 250-lecia Teatru Narodowego to inicjatywa Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dzień 23 maja zostanie również uznany Dniem Teatru Publicznego

Zobacz też:

Redakcja poleca

REKLAMA