"Warszawski sen" Czesława Niemena w nowej interpretacji

Film "Warszawski sen" okazał się najlepszy w konkursie "Młodzi o Warszawie".
Edyta Liebert / 07.09.2016 14:44

Zupełnie nowa, oryginalna interpretacja kultowej piosenki Czesława Niemena pojawiła się w sicie kilka miesięcy temu. "Warszawski sen" znają wszyscy, a ten cover okazał się najlepszy w konkursie "Młodzi o Warszawie".

To nie jest kosztowna produkcja, tylko fenomenalny pomysł. Remake powstał z inicjatywy Teo Grynberga, ucznia Społecznego Gimnazjum nr 55. A klip powstał przy współpracy z Fundacją Instytut Innowacji. Skąd taki pomysł? Odpowiedź jest prosta - w Warszawie jest miejsce na różnorodność i... mało kto nie zna utworu "Warszawski sen" Czesława Niemena. Niezależnie od koloru skóry!

"Warszawski sen" w innej wersji

Koncepcja konkursu była skierowana do młodych warszawiaków. Warunkiem konkursu było stworzenie unikalnego scenariusza o edukacyjnym charakterze, który będzie promował stolicę. 25 najlepszych prac spośród 200 nadesłanych, to właśnie "Warszawski sen".

Genialny cover "Wannabe" Spice Girls"

Nagranie zyskało najwięcej wyświetleń na Youtubie. Filmowa interpretacja słynnej piosenki Czesława Niemena ukazuje stolicę oczami obcokrajowców, którzy w niej mieszkają. Pojawia się w nim m.in. prezenterka telewizyjna Omenaa Mensah i podopieczni programu Erasmus... Piosenkę wykonał senegalski muzyk i kompozytor Pako Sarr, który wystąpił w klipie wraz z zespołem.

Klip ma na oficjalnym kanale Fundacji ponad 120 tys. wyświetleń. W wakacje bił rekordy popularności.

Hit "Where Is The Love" odmieniony. W szczytnym celu!