Ulubione książki Katarzyny Zielińskiej

Tylko nam zdradziła, jakie lektury lubi najbardziej!
Edyta Liebert / 31.07.2015 05:59

Oto kolejna odsłona naszego cyklu. Tylko nam gwiazdy zdradzają, jakie książki czytają najchętniej, jakie wywarły na nich największe wrażenie, i jakie polecają naszym czytelniczkom. Dziś na pytanie o to, jakie książki warto przeczytać, odpowiada nam Katarzyna Zielińska!

TOP 5 książek wg Kasi Zielińskiej

Katarzyna Zielińska nieco nas zaskoczyła różnorodnością: Mario Vargas Llosa kojarzy nam się z literaturą przyjemną, ubogacającą. Przejrzysty styl, piękne słownictwo dodaje powieści czytelncizego wdzięku, który wbrew tytułowi raczej nie jest o szelmostwach dziewczynki: to po prostu historia dojrzewania młodego Ricarda, opowieść o jego wielkiej miłości, o życiu. To jedna z książek, które poleca Kasia Zielińska!

Kolejna pozycja to coś dla fanów historii PRL-u, okraszona smaczkami z życia ówczesnych gwiazd. "Celebryci z tamtych lat. Prywatne życie wielkich gwiazd PRL-u".

Aleksandra Szarłat maluje barwny portret celebryckiego świata minionej epoki, który wzbogaca cała masa żartobliwych anegdot opowiadanych przez samych bohaterów tamtych czasów. Wiele z nich nigdy dotąd nie była jeszcze publikowana.


Lektura nr 3, to kryminał autorstwa zdolnego polskiego pisarza. "Na pokuszenie" już intryguje tytułem. Treść? Urzekająca w prostocie. Akcja powieści? Zaskakująco powolna, a nie dynamiczna, ajk to się w współczesnych kryminałach dzieje. Pozwala łapać oddechy i robić przystanki.

Jakie jeszcze książkowe pozycje pozostały do odkrycia? Sprawdźcie, które lektury Katarzyna Zielińska umieściła w swoim TOP 5.

Zobacz:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)