Piękne istoty

Piękne istoty - nowa książka o wampirach

Już w lutym całą Polskę ogarnie miłość, magia i romans... nie z tej ziemi. "Piękne istoty" od 4 lutego w księgarniach, a 14 lutego na ekranach polskich kin.
/ 04.06.2019 21:21
Piękne istoty

Okrzyknięta następcą „Zmierzchu" i „Harry’ego Pottera". Bestseller „The New York Times” i „USA Today”. „Piękne Istoty" to debiutancka powieść Kamii Garci i Margaret Stohl, opowieść o młodych kochankach, w którą po mistrzowsku wpleciono wątki historyczne i magię rodem 
z Południa Stanów Zjednoczonych.

To miłosna historia Leny – „naznaczonej" – 
i EtanaWate'a. Lena Duchannes jest inna, i to nie tylko dlatego, że nie pasuje do stereotypu blondwłosych piękności z Południa, ale również dlatego, że skrywa 
w sobie mroczną tajemnicę. Klątwę, która ciąży na jej rodzinie od pokoleń. Klątwę, której nie pogrzebią mroczne bagna i zapadłe cmentarzyska tego zapomnianego przez ludzi miejsca. Etan odlicza dni do swojego wyjazdu z Gatlin. Chłopak od miesięcy śni też o pewnej dziewczynie, której nigdy wcześniej nie spotkał. Jakie jest jego zdziwienie, gdy któregoś dnia dziewczynę ze snu spotyka na szkolnym korytarzu. Od tej chwili liczy się tylko ona i niezwykła więź, która połączy nastoletnich kochanków.

„Piękne Istoty" – pierwsza część czterotomowej sagi „Kroniki Obdarzonych" to powieść dla wszystkich, którzy lubią mroczne romanse. Atmosfera książki przesycona jest szczegółami, napisana w fantastycznej konwencji,urzeka elementami pasjonującej i oryginalnej mitologii. Wraz z edycją książkową historia pojawi się na ekranach kin, w hollywoodzkiej ekranizacji, z brawurowymi rolami Jeremy'ego Ironsa, Emmy Thompson i Violi Davis.

Czy filmowa adaptacja okaże się lepsza od książkowego oryginału? Najłatwiej się przekonać zacząwszy od lektury książki, a potem udać się do kina. „Piękne Istoty" to jedna z najlepiej opowiedzianych i napisanych historii ostatnich lat.


Przeczytaj fragment książki!