Nora Roberts - najlepsze książki

Uwaga: zestawienie jest subiektywne!
Edyta Liebert / 16.05.2017 13:34

Jeśli chodzi Norę Roberts, możemy mówić o królowej romansów, przodowniczce literatury uznanej za typowo kobiecą. Powieści Nory Roberts cieszą się uznaniem na całym świecie i niemal wszystkie romanse pióra amerykańskiej autorki zyskały miano bestsellerów.

Jak kręci się sceny seksu w filmach? W tych głośnych produkcjach seks wydarzył się naprawdę

Kim jest Nora Roberts?

Nora Roberts uchodzi za światowej sławy pisarkę XX i XX w., której twórczość doceniają głównie kobiety na całym świecie. Jako młoda kobieta nie wiązała nigdy swojej przyszłości z pisarstwem. Zdawała na prawo, jednak prędko zrozumiała, że to nie jest zajęcie dla niej  - Pisałam szybko, ale nie umiałam literować, byłam najgorszym aplikantem adwokackim kiedykolwiek - mówiła po latach pisarka.

Jej przygoda z pisaniem książek rozpoczęła się przypadkowo. Jako 19-latka wbrew woli rodziców, wyszła za mąż i prędko tez została mamą. Brakowało jej zajęcia twórczego, kreatywnego, zarobkowego, ale bała się podjąć próby pisania książek. Los zdecydował za nią: w 1979 roku zamieć śnieżna uwięziła ją w domu. Zasypana śniegiem, z synami w wieku trzech i sześciu lat, zaczęła pisać swoją pierwszą powieść.

Nora Roberts i jej książki: oto najlepsze z najlepszych

Podczas tej pamiętnej zamieci wyciągnęła papier i ołówek i zaczęła pisać. Jej pierwsza książka, "Irlandzka wróżka", została wydana w 1981 roku. Kiedy przyszła kariera, odeszła miłość. Nora Roberts kilka lat po wydaniu debiutanckiej powieści rozstała się z mężem i została samotną matką. Dzięki pisaniu książek, mogła utrzymać siebie i dzieci.

Najlepsze książki Nory Roberts? To pytanie zadają sobie jej fani, którzy tworzą blogi czytelnicze poświęcone twórczości Nory Roberts. Najczęściej wymieniane to trylogie i sagi. "Magia i miłość", "Pokrewne dusze", Śmiałe marzenia", "Zaginiona gwiazda", "Zniewolenie" czy "Więzień czasu".

Kryminały nigdy się nie nudzą. A te pisane przez kobiety - tym bardziej! Te szczególnie zasługują na twoją uwagę

Norma Roberts: nie tylko romanse!

Trudno posiadać wszystkie książki Nory Roberts, bo jest ich ponad sto. Ponadto nie każdy wie, że Nora Roberts to nie tylko autorka romansów, lecz także kryminałów, powieści obyczajowych, sensacyjnych, sag rodzinnych z pierwiastkiem magii w tle. Autorka złamała konwencję gatunkową romansu i wprowadziła do niego także silne, intrygujące bohaterki.

To kobiety z krwi i kości, samodzielne, posiadające pracę i pasje, które nie marzą o księciu na białym koniu i małżeństwie. Mają wyrazistą osobowość, są dowcipne, potrafią postawić na swoim - czytamy jedną z recenzji.

My wybrałyśmy siedem najciekawszych, najpopularniejszych w polskich rankingach książek Nory Roberts. Zgadzacie się z naszym wyborem?

Książki na prezent dla mamy na Dzień Matki

Redakcja poleca

REKLAMA