POLECAMY

Ustawienie łóżka w sypialni

Najważniejszym meblem w sypialni jest łóżko. Od tego z czego jest wykonane i jak jest ustawione w sypialni zależy nasz spokojny sen…

Najkorzystniejszym materiałem na łóżko jest drewno, ponieważ nie zmienia ono pola magnetycznego, a przeciwieństwie do ram z metalu nie przyspiesza przepływu energii chi w sypialni i zapewnia nam spokojny, głęboki sen. Jeśli chodzi o materace to najlepsze są z naturalnych tworzyw. Odradza się stosowania w sypialni łóżek wodnych, ponieważ powodują one wilgoć, która prowadzi do stagnacji energii chi.

Gdzie nie powinno stać łóżko w sypialni

Łóżko nie powinno stać na wprost drzwi (sytuacja niedopuszczalna - zwłaszcza jeśli jesteśmy zwróceni nogami w kierunku drzwi - nazywana w Chinach "pozycją trumienną"), ponieważ przepływ energii chi może zakłócać nasz sen. Z tego samego powodu łóżko nie powinno być ustawione przy ścianie (tak żeby był dostęp tylko z dwóch stron), gdzie znajdują się drzwi ani też pod oknem. Niekorzystnym rozwiązaniem jest również ustawienie go między oknem a drzwiami (patrz rysunki - niekorzystne ustawienie łóżek). Wytwarza się wówczas "tunel powietrzny", który również zakłóca nasz sen.

W okolicy łóżka ani nad nim nie powinny znajdować się belki stropowe – mogą powodować dyskomfort i ucisk części ciała, które się pod nimi znajdują. Mimo, że dobrym rozwiązaniem, ze względu na oszczędność miejsca są łóżka piętrowe, to w feng shui nie sprzyjają dobremu wypoczynkowi. Otóż osoba na górze czuje zagrożenie przed upadkiem, a osoba na dole czuje zagrożenie przez wiszącym nad nią łóżkiem.

Jeśli mieszkamy na poddaszu nie stawiajmy łóżka pod oknem dachowym oraz skosami (hamują one przepływ energii chi). Ważne aby linia kantów nie przechodziła bezpośrednio przez nas, a zwłaszcza naszą głowę. Leżąc na naszym łóżku nie powinniśmy widzieć skierowanych w naszym kierunku żadnych ostrych kantów, przedmiotów itp. Nie wieszajmy też nad głową półek z książkami, ani żadnych przedmiotów, które mogą wywoływać w nas niepotrzebny strach czy też lęk. Chcąc zagwarantować sobie dobry sen zadbajmy o to, by sypialnia była tylko i wyłącznie miejscem odpoczynku i relaksu, a nie jednocześnie miejscem naszej pracy. 

Gdzie powinno stać łóżko w sypialni

Łóżko, by spełniało dobre feng shui powinno być ustawione przy ścianie równolegle lub prostopadle do drzwi (patrz rysunki - korzystne ustawienie łóżek). W tej drugiej sytuacji musimy zadbać oto, by łóżko znajdowało się na tyle daleko od okna, aby wpływająca z zewnątrz energia nie wzbudzała w nas niepokoju. Powinniśmy mieć możliwość dojścia do łóżka z trzech stron.

Jeszcze kilka uwag. Pamiętajmy, aby pod łóżkiem panowała wolna przestrzeń – nie należy gromadzić zbędnych rzeczy, ponieważ mogą one stać się przyczyną chorób i bezsenności. Dbajmy także o porządek pod łóżkiem oraz w samej w sypialni.

Przedstawione powyżej propozycje to tylko nieliczne przykłady możliwości ustawienia łóżka w sypialni zgodnie z zasadami feng shui. We wszystkim musimy zachować zdrowy rozsądek i kierować się również intuicją. Poza tym, zanim zaczniemy przestawiać meble w sypialni warto wyznaczyć korzystne dla siebie kierunki i spać zwróconą głową do nich.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (43)
/2 lata temu
isamu kiedy hurtworld?
/2 lata temu
Co jeżeli mam dwie pary drzwi i okno w sypialni. W tej chwili łóżko stoi na wprost drzwi do pokoju. Nogi w steone pokoju. Lewa strona drzwi na korytarz. Prawa strona okno.
/3 lata temu
to znaczy,że w większości naszych mieszkań w blokach mamy źle ustawione łóżka. Nie dość, że klimat nas nie rozpieszcza, to jeszcze zła energia nas otacza - i co się dziwić, że potem taki smutny naród. Ja to się głowię jak w ogóle łóżko do pokoju wcisnąć dla dwóch osób i żeby nie było rozkładane-bo na takim to dopiero niewygoda. Ale oczywiście porady nie dla przeciętnego kowalskiego...
POKAŻ KOMENTARZE (40)