Szybka nauka języka angielskiego – jak w ekspresowym tempie poprawić swoje umiejętności językowe?

szybka nauka języka angielskiego fot. Adobe Stock
Kiedy najczęściej zależy nam na szybkim poprawieniu kompetencji językowych? Przed wakacjami! Przed wyjazdem warto popracować nad wzbogaceniem słownictwa, „podciągnąć” gramatykę i nauczyć się zwrotów, które przydadzą się w codziennych sytuacjach. Szybka nauka języka angielskiego przed wyjazdem nigdy nie zaszkodzi!
/ 18.08.2020 15:52
szybka nauka języka angielskiego fot. Adobe Stock

Planujesz urlop. Wiesz już, gdzie się zatrzymasz, masz bilet na pociąg lub samolot i zaczynasz zastanawiać się nad wszystkim tym, co czeka Cię w podróży. Brzmi świetnie! Szkoda jednak, że często obok tych przyjemnych wizji pojawiają się też obawy o to, czy Twój angielski jest wystarczający. Jeśli myśl o tym, że nie będziesz w stanie się skutecznie komunikować, spędza Ci sen z powiek – skorzystaj z jednego ze skutecznych sposobów na poprawę znajomości języka. 

Wakacyjne kursy językowe

Pierwszym ze sposobów (i zarazem najbardziej oczywistym) na szybką naukę języka angielskiego jest wzięcie udziału w jednym z ekspresowych kursów wakacyjnych. W dzisiejszych czasach można wybierać między kursami stacjonarnymi, w szkole językowej, lub kursami online.  Zajęcia prowadzone przez internet mają tę zaletę, że pozwalają na naukę we własnym domu – bez konieczności dojazdów. Z tego powodu będą doskonałym rozwiązaniem także dla osób z mniejszych miejscowości, które nie mają szans na wzięcie udziału w zajęciach stacjonarnych, a chcą uczyć się np. od lektorów ze szkoły językowej Lincoln, którzy prowadzą także angielski online.

szybka nauka angielskiego

Kursy wakacyjne różnią się od standardowych kursów semestralnych przede wszystkim intensywnością – zajęcia np. trwają kilka godzin i odbywają się co drugi dzień, przez 3 tygodnie. Rezultat? Na początku pewnie trudno Ci się będzie przełamać, ale przy tak intensywnej pracy szybko zapomnisz o swoich obawach i zaczniesz bez problemu wypowiadać się w języku obcym. Nowoczesne kursy językowe, zwłaszcza te wakacyjne, skupiają się głównie na poprawie umiejętności komunikacyjnych.

Poruszane podczas zajęć zagadnienia zazwyczaj związane są z sytuacjami, które rzeczywiście mogą mieć miejsce podczas wycieczki za granicą lub w podróży służbowej. Dodatkowo, w czasie zajęć grupowych rozmawiasz zarówno z nauczycielem, który perfekcyjnie zna język, jak i innymi uczestnikami kursu. Dzięki temu, że oni także mają pewne braki w kompetencjach językowych, łatwiej będzie nawiązać Ci z nimi relacje i przełamać barierę. Podczas wyjazdów do krajów zamieszkiwanych przez native speakerów np.  języka hiszpańskiego, włoskiego czy niemieckiego, będziesz przecież rozmawiać z osobami, dla których angielski także nie jest językiem ojczystym.

Zajęcia indywidualne z native speakerem

Jeśli nie czujesz się komfortowo w grupie i wolisz rozmawiać z nauczycielem „jeden na jeden”, zajęcia z native speakerem są rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Lektor może skupić się wyłącznie na Twoich potrzebach językowych, co zdecydowanie pomoże Ci w pracy nad kompetencjami językowymi. Dużą zaletą spotkań z native speakerem jest to, że nie możesz uciec od konieczności używania angielskiego – zwłaszcza, gdy zajęcia prowadzi osoba, która nie mówi po polsku.

Aplikacje do nauki języka

Jeśli nie masz czasu na uczęszczanie na kurs lub spotkania z native speakerem, możesz wykorzystać różnego rodzaju aplikacje językowe. Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które ułatwiają przyswajanie języka. Wiele z nich działa na zasadzie fiszek językowych – uczysz się głównie słownictwa i przydatnych wyrażeń, a wszystkie słówka, z którymi masz problem, są regularnie przypominane przez aplikację. Masz też możliwość śledzenia swoich postępów, co ma pozytywny wpływ na Twoją motywację do nauki.

szybka nauka angielskiego

Niezaprzeczalną zaletą aplikacji do nauki języków jest możliwość korzystania z nich dosłownie wszędzie – w drodze do pracy, na zakupy, w domu, czy podczas spaceru, co pozwala na maksymalne wykorzystanie twojego czasu.

Nauka angielskiego z internetu

Warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje internet – w drodze do pracy możesz np. słuchać podcastów BBC4, czy tych dostępnych na Spotify. Świetnym rozwiązaniem jest również oglądanie ulubionych seriali z napisami zamiast lektora. Dodatkowo, jeżeli nie masz możliwości skorzystania z kursu językowego lub lekcji indywidualnych, możesz wykorzystać strony typu language exchange i nawiązać za ich pośrednictwem kontakt z osobami, które chcą się uczyć języka polskiego w zamian za konwersacje w języku angielskim.

Możliwości nauki jest naprawdę bardzo wiele, więc istnieje duża szansa, że znajdziesz coś, co będzie Ci odpowiadać. 

Więcej o nauce angielskiego:

Nauka angielskiego w domu

Angielski w restauracji

Redakcja poleca

REKLAMA