Jakie znasz kompasy do feng shui?

Właściwe zastosowanie się do zasad feng shui wiąże się w dużej mierze z umiejętnością określenia kierunków świata. W tym celu stosuje się specjalne kompasy do feng shui.
/ 30.08.2010 12:20
Jakie znasz kompasy do feng shui?

Funkcja

Jeżeli faktycznie zależy nam na życiu zgodnie z feng shui, powinniśmy zaopatrzyć się w specjalny kompas do feng shui, zwany lo pan. Bowiem zwykły kompas turystyczny może okazać się niewystarczający w tej sytuacji. Pamiętajmy, że zasady feng shui dotyczą między innymi ustawienia mebli w pokoju. Nie mając dobrego i właściwego kompasu, nie będziemy mogli w żaden sposób wykonać tego zadania. Dlatego też każdy dobry ekspert od feng shui przychodzi na konsultację zaopatrzony w tego typu kompas.

Zobacz także: Jak powinno się korzystać z kompasu do feng shui?

Typy

1.San he lo pan – historia przekazuje nam opowieść jakoby pierwszy kompas san he lo pan miał powstać w około VII wieku naszej ery, za panowania dynastii Tang; charakteryzuje się on trzema pierścieniami 24 Gór (czyli razem ma ich 72), z których każdy symbolizuje odpowiednio Niebo, Ziemię oraz człowieka; kompas tego typu służy zwykle do ustalania kierunków m.in. dla technik Wodnego i Górskiego Smoka.

2.San yuan lo pan – kompas tego typu jest najpopularniejszy; składa się on tylko z jednej tarczy, tj. ma tylko jeden pierścień 24 Gór, zwany w tym wypadku Igłą Korekcyjną Ziemskiej Płyty; poza tą jedną tarczą ma on jednak jeszcze pierścień tzw. 64 Heksagramów, które zostały oparte na systemie I Ching; kompas san yuan lo pan stosuje się do ustalania kierunków w systemie Wędrującej Gwiazdy.

3.Zhung he lo pan – kompas tego typu składa się z trzech pierścieni (ma więc 72 Góry) oraz pierścienia 64 Heksagramów; jest on więc połączeniem kompasu san yuan lo pan oraz san he lo pan.

Zobacz także: Jak zaprojektować dom marzeń: krok drugi - projekt domu

Każdy z tych kompasów może mieć swoje dodatkowe odmiany, z których korzystają różni eksperci. Ważne jest jednak, by znać podstawowe typy lo pan.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)