Jak znaleźć zdrowe mieszkanie według feng shui

Jak znaleźć zdrowe mieszkanie według feng shui

Wielu z nas chciałoby mieć mieszkanie, które da mu szczęście i zdrowie. W znalezieniu takiego mieszkania może pomóc nam feng shui.
/ 05.05.2009 15:37
Jak znaleźć zdrowe mieszkanie według feng shui

Obejrzyj okolicę mieszkania

Feng shui poleca mieszkania, których okna wychodzą na południowy oraz południowo - zachodni kierunek. Takie mieszkania z reguły są szczęśliwe, dają dobrobyt i pomyślne życie rodzinne.

Chińczycy szczególną wagę przywiązują do najbliższego otoczenia mieszkania. Dom może być położony w dolinie, ale wzgórza go otaczające powinny mieć odpowiedni kształt. Idealna lokalizacja to wzniesienie o nazwie czarny żółw,występujące z tyłu budynku, który go chroni. Po prawej obejmuje go smok wschodu, po lewej – tygrys zachodu. Przed domem czerwony feniks, z rozpostartymi skrzydłami, który gromadzi pozytywną energię chi. Idealna sytuacja to taka, kiedy przed domem rozpościera się woda, która dodatkowo przynosi energię chi.

W praktyce ciężko jest w mieście znaleźć odpowiednią lokalizację, według zaleceń feng shui. Dlatego też możemy stworzyć wewnątrz domu brakujące niebiańskie zwierzęta, których nie dostrzeżemy na zewnątrz. Roślinność wokół domu ma również znaczenie. Jeśli roślinność jest zdrowa, nie ma obaw. Jeśli zaś w okolicy są suche konary drzew i mrówki to nie jest dobry znak. Takie miejsce ma negatywną energię.

Czego wystrzegać się w najbliższym otoczeniu mieszkania

Warto unikać w okolicy szkodliwych konstrukcji, iglic kościołów, linii wysokiego napięcia, skrzyżowań, zbiegu prostych ulic itp. Poza tym należy unikać sąsiedztwa szpitali, cmentarzy, zakładów pogrzebowych, które bardzo źle się kojarzą i mogą mieć negatywny wpływ na samopoczucie mieszkańców.

Jaka droga prowadząca do domu lub mieszkania

Droga, ulica prowadząca do domu (do drzwi wejściowych) nie powinna być prosta, lepsza jest lekko wijąca się. Jeśli już istnieje, to warto przy niej ustawić duże kamienie lub uprawiać zielone rośliny np. drzewa. Chcąc kupić mieszkanie na osiedlu musimy wziąć pod uwagę ulice przy jakiej jest położony blok oraz ruchliwość tej ulicy (niekorzystne są bardzo ruchliwe).

Jaki jest idealny kształt mieszkania

Idealny kształt mieszkania, domu, działki to kwadrat lub prostokąt. Nie zaleca się mieszkań w kształcie litery L, T lub U (uniemożliwiają prawidłowy przepływ energii chi i mogą być także źródłem chorób domowników). Jeśli nie jest to możliwe, zawsze możemy za pomocą siatki ba-gua „uzupełnić” brakujące ubytki.

Okna w mieszkaniu powinny mieć regularne kształty i całkowicie się otwierać, najlepiej do zewnątrz. Przynosi to szczęście i daje duże możliwości mieszkańcom. Otwierane do wewnątrz uznaje się za niekorzystne – szkodzą karierze i ograniczają możliwości zarabiania pieniędzy.

Wnętrze mieszkania

Przy zakupie mieszkania lub domu warto zwrócić uwagę na schody i łazienkę. Kręte z prześwitami schody niosą negatywną energię. Oczywiście istnieją remedia, by ją zrównoważyć np.: dzwonki wietrzne, rośliny. Drzwi do łazienki nie powinny być na wprost drzwi wejściowych. Łazienka to „czarna dziura” w feng shui. Najgorzej jest, gdy sektor bogactwa wypada właśnie w łazience, nie wróży to dobrze naszym finansom.

Drzwi wejściowe

Źle usytuowane drzwi wejściowe mogą zaburzyć dobre feng shui mieszkania. Nie powinno naprzeciwko nich znajdować się w bliskiej odległości duże drzewo, ponieważ energia zostanie zahamowana. Najgorsze miejsce dla drzwi, jest wtedy kiedy tworzy z oknami z salonu linię prostą – spada witalność domowników. Oczywiście jest na to sposób, można zastosować odpowiednie kolory wnętrz, rozmaite remedia i meble. Drzwi wejściowe do domu lub pokoju powinny otwierać się maksymalnie i nie skrzypieć. Jeśli tak nie jest, to może ograniczyć nasz sukces i możliwość życia w komforcie.

Numer mieszkania

Należy zadbać o czytelny adres i tablicę z numerem domu. Idealnie jest, gdy numer mieszkania lub domu zaczyna się od liczby 6, 7, 8 lub 9, wówczas szczęście jest podwójne. Ósemka jest najbardziej pożądaną liczbą w biznesie. Najdoskonalsza jest liczba 9.

Posłuchaj głosu intuicji

Gdy kupujemy mieszkanie, czasem warto posłuchać intuicji i zdrowego rozsądku. Pewnie każdemu przydarzyła się sytuacja, że wchodząc do danego pomieszczenia czuł się bardzo dobrze. Jeśli tak jest, to może właśnie to mieszkanie, jest dla nas.