Jak powinno się korzystać z kompasu do feng shui?

Umiejętność właściwego określania kierunków jest niezwykle przydatna w feng shui. Bez tego tak naprawdę nie da się ustalić właściwego przepływu energii ani harmonii w pomieszczeniu.
/ 30.08.2010 12:09
Sypialnia fot. Fotolia

Kompas – ale jaki?

Nie wystarczy umiejętnie posługiwać się swoją wiedzą nabytą w szkole na temat określania kierunków świata za pomocą słońca czy też położenia gwiazd na niebie. W feng shui, gdzie wszystko zależy od właściwego ustawienia przedmiotów, ważna jest dokładność. Dlatego każdy ekspert feng shui zaopatruje się przede wszystkim w dobry kompas.

Kompas tego typu nie musi być kompasem profesjonalnym, typu lo pan, który jest specjalnym kompasem do feng shui. Równie dobrze możemy zakupić kompas turystyczny. W tym jednak wypadku dobrze przyjrzyjmy mu się zanim ostatecznie zdecydujemy się na zakup. Dobry kompas do feng shui powinien oprócz podstawowych kierunków: północ (N), południe (S), wschód (E) i zachód (W), zawierać także te pośrednie, czyli: północny-wschód (NE), północny-zachód (NW), południowy-wschód (SE) oraz południowy-zachód (SW).

Teoria

  1. Kompas trzymamy zawsze pod kątem 90°, to znaczy równolegle do powierzchni (w przeciwnym razie niemożliwe będzie prawidłowe ustalenie kierunku).
  2. Igłę kompasu kieruj zawsze w miejsce, którego kierunek chcesz określić, to znaczy, np. w kierunku okna albo łóżka, bądź też akwarium.
  3. Zawsze dokonujemy kilku odczytów, najlepiej trzech albo czterech; w tym celu powinniśmy robić krok do przodu albo do tyłu; jeżeli różnice w odczycie nie przekraczają 15°, to znaczy, że wszystko jest dobrze i, że energia w tym określonym miejscu jest na właściwym poziomie.
  4. Pamiętajmy, aby nie zakłamywać odczytów, gdyż wówczas cała nasza praca pozbawiona byłaby głębszego sensu.
  5. Podczas odczytu uważnie przyglądajmy się tarczy kompasu, wszystkie nasze pomyłki w odczycie wpłyną na późniejszy rezultat naszych działań.

Zobacz także: Jak uzyskać harmonię i równowagę w życiu

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)