Dziwaczne imiona dzieci polskich celebrytów

W showbiznesie panuje moda na nadawanie oryginalnych imion dzieciom. Albo są to imiona starodawne albo dziwaczne. Zobaczcie, jak nazwali swoje dzieci polscy celebryci.

W showbiznesie panuje moda na nadawanie oryginalnych imion dzieciom. Albo są to imiona starodawne albo dziwaczne. Zobaczcie, jak nazwali swoje dzieci polscy celebryci.

Dziwaczne imiona dzieci polskich celebrytów

Fot. Anna Nowak - Ibisz z Vincentem (MW Media)

Jedni uważają, że rzadkie imię wyróżnia dziecko, nadaje mu pewną indywidualność, inni natomiast twierdzą, że udziwnione imiona są krzywdzące i narażają malca na śmieszność. Czy gwiazdy brały tę drugą ewentualność pod uwagę?

 

Grupa 1 - Imiona starodawne

Dziwaczne imiona dzieci polskich celebrytów

Podobno nadawanie oryginalnych imion jest leczeniem kompleksów rodziców z małych miejscowości. Tym, którym udało się dostać do tzw. „sfer wyższych”, nadają dzieciom starodawne imiona, by dodać im szlachetności.

I tak np.: Anna Mucha nadała swojej córeczce imię Stefania. Być może babcine imię dobrze jej się kojarzy, jednak zdrobnienie Stefa, Stefcia – musicie przyznać - nie brzmi najpiękniej. Podobnie jest z Wandą Magdaleny Różczki, Jerzym Renaty Dancewicz, Gustawem Moniki Jaruzelskiej, Ryszardem Agnieszki Chylińskiej, Teodorem Roberta Gonery, Heleną Piotra Rubika, Fryderykiem Kasi Stankiewicz, Rochem Kayah oraz Stanisławem i Franciszkiem Anny Marii Jopek.

Fot. Rubikowie z Helenką (MW Media)

 

Grupa 2 - Imiona zagraniczne

Dziwaczne imiona dzieci polskich celebrytów

Wśród celebrytów jest też spora grupa zapatrzona w cudowny świat Zachodu. I tak: Michał Wiśniewski nazwał swoje dzieci po francusku: Fabienne, Xavier, Etiennette oraz Vivienne, Katarzyna Figura - Koko Claire i Kaszmir Amber, Krzysztof Ibisz - Vincent,  Przemysław Saleta - Nicole i Nadia, Karolina Malinowska – Christian, Agustin Egurrola – Carmen.

A podobno niektórych imion nadać w Polsce nie można! Rada Języka Polskiego zaleca wybieranie imion polskich – bez znaków „x” i „v”, które nie występują w naszym alfabecie. Czyżby celebryci mieli w tym względzie jakieś fory?

 

Fot. Agustin Egurrola i Nina Tyrka z małą Carmen (MW Media)

 

Grupa 3 - Imiona dziwaczne

Dziwaczne imiona dzieci polskich celebrytów

Najgłośniej komentowanym imieniem było Alikija Ilia, które nadała swojej córeczce Katarzyna Skrzynecka. Imię pochodzi z nazw urokliwych zakątków Grecji. Robert Leszczyński nazwał swoją córkę Vesna, co w języku serbsko-chorwackim znaczy - wiosna. Dorota Gawryluk natomiast swojemu synkowi nadała imię Nikon. Nie, nie - to nie w hołdzie dla ulubionego aparatu fotograficznego, a na cześć prawosławnego świętego.
 

Ciekawe, czy dzieciom będą się te imiona podobać, jak trochę podrosną...

 

 

Fot. Robert Leszczyński z Vesną (MW Media)

 

Czy idąc tropem gwiazd zza granicy, wkrótce będziemy nazywać dzieci jak rzeczy codziennego użytku? np.:
Nicolas Cage – syn Kal-El (imię małego Supermana)
Gwyneth Paltrow – córka Apple (Jabłko)
Paul McCartney – córka Stella (Gwiazda)
Anthony Kiedis (z Red Hot Chili Peppers – syn Bear (Niedźwiedź)
Kurt Cobain (z Nirvany) - córka Frances Bean (Frnaciszka Fasolka)
Nicole Richie – córka Harlow Winter Kate (Harlow Zima Kasia)
Emma Bunton (ze Spice Girls) - syn Beau (od Beautiful - Piękny)
Geri Halliwell (ze Spice Girls) -  córka Bluebell Madonna (Dzwoneczek Madonna)
Victoria Beckham (ze Spice Girls) – syn Cruz  (Krzyż)

Sławni rodzice często uważają, że ich dzieci - już przez sam fakt bycia dziećmi gwiazd - są na tyle wyjątkowe, że powinny się wyróżniać. Najprościej to zrobić, nadając im oryginalne imię. Które waszym zdaniem najbardziej szokuje?

Czytaj też: Wybór imienia dla dziecka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/4 lata temu
Ryszard, Stanisław... Bosh jakie strasznie staromodne, tak jakby 50% dzieci nie miało dziś tego typu imion.
/6 lat temu
dziwn ;)
/7 lat temu
Alikija Ilia- co to ma ku.r.wa być!!!
POKAŻ KOMENTARZE (5)