Pokój dzienny to najważniejsze miejsce w domu.

Czy wystrój pokoju dziennego może mieć wpływ na relacje rodzinne?

Pokój dzienny jest tym miejscem, który wszystkim powinien kojarzyć się z atmosferą rodzinną. W nim to bowiem odbywają się wszelkie uroczystości, tam spędza się głównie czas. Zadbaj więc o to, by jego wystrój wzmacniał łączące Was uczucia.
/ 01.04.2011 07:04
Pokój dzienny to najważniejsze miejsce w domu.

Gdzie najlepiej?

Zgodnie z nauką feng shui najlepiej jest usytuować pokój po stronie zachodniej lub południowej. Każda ze stron niesie ze sobą określone emocje, które w odpowiedni sposób wpłyną na atmosferę, która będzie panowała w tym centralnym miejscu w Twoim domu.

Prezentuje się to następująco:

• pokój dzienny po zachodniej stronie domu będzie pełen romantyzmu i miłości;

• pokój dzienny po południowej stronie zawsze będzie pełen śmiechu i ludzi;

• pokój dzienny po południowo-zachodniej stronie to schronienie rodzinne, miejsce przytulne i pełne ciepła.

Zobacz także: Jak dobrać kolor ścian w sypialni?

Wystrój

• Wybierając meble postaw na „krągłe kształty”, unikaj kantów i innych ostrych zakończeń, gdyż nie sprzyjają one przepływowi energii. Najlepiej jest ustawić fotele i krzesła w kole, w pobliżu okien – ale nigdy nie stawiaj ich całkowicie tyłem do okna. Pamiętaj, by kanapa była wystarczająco miękka, by aż chciało się na niej usiąść.

• Na podłodze połóż miękki dywan, po którym miło się będzie chodzić gołą stopą.

• Nie zapomnij także o dobrym oświetleniu, tak aby siedzące w pokoju osoby dostrzegały własne rysy, by żadna nie była poszkodowana. Zrezygnuj więc z ciężkich i ciemnych zasłon, które w dzień będą hamowały promienie słoneczne a w nocy blask księżyca – wybierz lekkie zasłony, które sprzyjają przepływowi energii w pokoju.

• Nie powinno zabraknąć także roślin – wpływają one ożywiająco na wszystkich, a poza tym kolor zielony wprowadza spokój i harmonię, a także łagodzi ewentualne kłótnie i konflikty, co z kolei wpływa pozytywnie na relacje.

• Całość dopełnią różne zdjęcia i pamiątki z podróży, które są ważne dla każdego z członków rodziny. Podkreślisz tym samym, że zależy Ci na rodzinie, że łączy Was nie tylko krew, ale także wspólne wspomnienia oraz pasje.