Wbrew pozorom, to taniec a nie błogie lenistwo jest najlepszym sposobem na choroby, zmęczenie i stres / fot. sxc.hu

Czy taniec jest dobrą receptą na zdrowie i dobre samopoczucie?

Sport to zdrowie! Każdy sport, od spacerów po aktywne bieganie przynosi dobre samopoczucie, kondycję i ogólną sprawność fizyczną. Oczywiście w przesadzie wszystko szkodzi, ale sport połączony ze zdrowym rozsądkiem to świetna recepta na dobre zdrowie. Oczywiście w tym przypadku do sporu i aktywności fizycznej zalicza się taniec. Jak taniec wpływa na nasz organizm?
/ 26.06.2011 09:28
Wbrew pozorom, to taniec a nie błogie lenistwo jest najlepszym sposobem na choroby, zmęczenie i stres / fot. sxc.hu

Wbrew pozorom, to taniec a nie błogie lenistwo jest najlepszym sposobem na choroby, zmęczenie i stres. Taniec niemal w każdej postaci i odmianie dodaje nam energii, motywuje do pracy, sprawia przyjemność, a nasz organizm zdrowo pracuje. No dobrze, taniec dodaje energii i wzmacnia ciało, ale czy jest w stanie wyleczyć nas z choroby?

Okazuje się, że tak! Zazwyczaj, gdy czujemy się źle, zażywamy jakieś leki i kładziemy się do łóżka, aby przeczekać chorobę. Znamy jednak o wiele lepszy sposób. Włączmy muzykę i przez kilkanaście minut tańczmy! Taka dawka rozrywki i aktywności potrafi skuteczniej wyleczyć z infekcji i przeziębiania niż nie jeden antybiotyk. Taniec to także świetne lekarstwo w walce z osteoporozą, chorobami serca, i powracającymi migrenami.

Zobacz również: Jak się malować zgodnie z feng shui?

Już jedna sesja treningowa spokojnego walca czy tańca towarzyskiego jest w stanie pobudzić nasz organizm do spalania tłuszczu. Ponadto taniec zmusza serce do odpowiedniej pracy co oczywiście wzmacnia cały organizm i dobrze wpływa na ogólne samopoczucie. Naturalnie taniec to świetna broń na stres i napięcie.

Jeśli mamy ciężką pracę, w domu ciągłe stresy i napięcia, a myśli przez większość czasu krążą wokół problemów, taniec z pewnością będzie receptą na wszystkie nasze bolączki. Podczas tańca mięśnie zaczynają mocno pracować, dzięki czemu pozbywamy się negatywnych emocji, rozluźniamy i zdrowo męczymy, zapewniając sobie solidną dawkę hormonów szczęścia, których na co dzień tak brakuje. Muzyka i taniec to świetne leki antydepresyjne.

Jeśli jednak mamy dobry humor na co dzień, a jedyne czego chcemy to spalić zbędne kalorie, taniec również będzie świetnym wyborem. To idealna alternatywa siłowni czy klubu fitness. Dlatego też, jeśli myślimy o zgubieniu zbędnych kilogramów, oprócz odpowiedniej diety i zdrowego żywienia, spróbujmy tańca! Jeśli nie mamy odwagi ćwiczyć na siłowni lub w klubie, tańczyć możemy w zaciszu własnego domu ze znajomymi lub samotnie.

Sprawdź też: Ozdobne serwetki ze wstążkami – jak je zrobić?

Regularny taniec pozwoli nam oswoić się z własnym ciałem i doda nam pewności siebie. Poprzez regularny trening nasza sylwetka nabierze ładniejszych kształtów, a cały organizm nabierze siły i wytrzymałości. Taniec jest także ucztą dla zmysłów, dlatego też nie zwlekajmy, włączmy muzykę i zacznijmy tańczyć!