Klimatyczne filmy na jesienny wieczór. Te klasyki warto odświeżyć w chłodne deszczowe dni

Wieczory robią się coraz chłodniejsze i coraz mniej zachęcają do wieczornych spacerów, a raczej pozostania pod kocem na kanapie.
Urszula Wilczkowska / 30.10.2020 11:12

Dni stały się już coraz krótsze i chociaż uwielbiamy spacery w jesiennych liściach, leżących na chodnikach, to chłodne wieczory, deszczowa pogoda, a do tego wszystkiego pandemia koronawirusa sprawiają, że teraz późne popołudnia chętniej spędzamy na kanapie pod kocem i z kubkiem gorącej herbaty, niż na długich spacerach.

Jeśli przeczytałaś już wszystkie książki ze swojej domowej biblioteczki, a Netflixa przeglądasz godzinami raczej z przyzwyczajenia, niż chęci obejrzenia czegoś, co cię faktycznie porwie, przygotowałyśmy listę najbardziej klimatycznych filmów na jesień. Te klasyki warto odświeżyć!

Filmy na deszczowy jesienny wieczór

Niezależnie od tego, czy wieczorny seans planujesz sama, z ukochaną osobą, czy może z przyjaciółką, „Miłość w Nowym Jorku” to pozycja obowiązkowa na jesień. Winona Ryder i Richard Gere w tej produkcji z 2000 roku, opowiadają historię bardzo nieszablonowej miłości.

Szukasz czegoś, przy czym uronisz łezkę wzruszenia, ale jednocześnie się uśmiejesz? Najwyższa pora, by przypomnieć sobie „Kiedy Harry poznał Sally” z 1989 roku. Swoją drogą - ta fryzura Meg Ryan przeszła do historii i dzisiaj wiele fashionistek próbuje ją odwzorować!

Jeśli jednak lubisz popłakać w poduszkę, zajadając się słodyczami (i nie ma w tym absolutnie nic złego!), na wieczorny seans wybierz „Słodki Listopad”. Ten hit z 2001 roku to prawdziwy wyciskacz łez...

Miłośniczkom nieco bardziej ambitnego kina polecamy zaś „Zapach kobiety” z 1992 roku. Wspaniała rola Ala Pacino dorównuje (o ile nie przebija) równie świetną kreację Vittorio Gassmana z włoskiego oryginału nakręconego w 1974 roku.

„Buntownik z wyboru” z Mattem Damonem w roli głównej to dramat z 1997 roku, który zdobył nie jednego, ale aż dwa Oskary. Historia matematycznego geniusza wzrusza i inspiruje. Idealny film na wieczór w kwarantannie.

Czy ktoś jeszcze oprócz nas ma słabość do filmów z Meg Ryan? „Masz wiadomość” z 1998 roku to kolejny film z aktorką, który znalazł się w naszym zestawieniu. Obok niej na ekranie zobaczymy też wspaniałego Toma Hanksa.

Jesień oznacza dla nas też konieczne odświeżenie filmów Woody'ego Allena - najlepiej wszystkich z nich! Ten binge watching warto rozpocząć od filmu „W deszczowy dzień w Nowym Jorku” z 2019 roku. Ta nowa produkcja reżysera zdecydowanie wyróżnia się na tle innych komedii romantycznych dzięki szczypcie magii, której reżyser dodaje w swoich filmach.

To też może cię zainteresować:
Oto najpiękniejsze filmowe pocałunki. Przy tych scenach trudno się nie wzruszyć...
Kultowe polskie filmy z lat 90. Czy znasz je wszystkie?
Najlepsze filmy biograficzne o muzykach, które zainspirują cię podczas kwarantanny

Tagi: film