„BrzydUla” okazała się sukcesem nie tylko w Polsce. Zobacz, jak wyglądają główne bohaterki tego serialu za granicą

Historia brzydkiego kaczątka przeistaczającego się w pewną siebie kobietę, to idealny scenariusz filmowy. Jak wyglądają serialowe Brzydule w innych krajach?
Urszula Wilczkowska / 01.02.2021 17:36

Serial „BrzydUla” zrobił w Polsce prawdziwą furorę - okazał się takim hitem, że w zeszłym roku po 11 latach przerwy trafił ponownie na antenę. Opowiada on historię pracowitej, chociaż niezbyt urodziwej ekonomistki, która pnie się w górę po szczeblach kariery i skrycie podkochuje w swoim szefie.

Wbrew pozorom, ta produkcja nie jest w pełni polska. Serial opiera się na kolumbijskim oryginale zatytułowanym „Yo soy Betty la fea”. Doczekał się on jednak dziesiątek innych zagranicznych wersji. Jak wyglądają w nich tytułowe bohaterki?

Jak wyglądają serialowe „Brzydule” w innych krajach?

W polskiej wersji serialu w rolę główną od początku wciela się Julia Kamińska. Jak jednak wygląda tytułowa bohaterka w Wietnamie, Chinach, Rosji, Indiach czy Holandii? Koniecznie zobacz w naszym wideo.

W oryginalnej wersji serialu w rolę Betty wcieliła się Ana Maria Orozco. W prawdziwym życiu daleko jej do bohaterki o niezbyt udanej fryzurze, noszącej okulary i aparat na zębach. Jest zjawiskową pięknością!

W Stanach Zjednoczonych Betty gra America Ferrera. Wiele kobiet dorastających we wczesnych latach 2000. z pewnością kojarzy ją z roli Carmen w „Stowarzyszeniu wędrujących jeansów”. W Niemczech tytułowa bohaterka ma na imię Lisa, a gra ją Alexandra Neldel.

Serial dotarł także do Azji. W Chinach główną rolę dostała Li Xinru, w Indiach - Mona SIngh, a w Tajlandii Piyarat Kaljarunek.

To też może cię zainteresować:
Myślisz, że jesteś prawdziwą fanką „Przyjaciół”? Tych faktów o kultowym serialu z pewnością nie znałaś
Uważasz się za fankę „Seksu w wielkim mieście”? Tych szczegółów kultowego serialu na pewno nie znałaś
„The Crown” zdobyło fanów na całym świecie. Poznaj fakty na temat serialu, o których nie wiedzą nawet najwięksi miłośnicy

Tagi: Brzydula