Jak empatia pomaga w biznesie? Weź udział w Festiwalu „Empatia w działaniu”!

praca fot. Adobe Stock
„Empatia w działaniu” to 4 dni spotkań, warsztatów i inspiracji. Co się będzie działo i jak się zapisać? Zapytałyśmy o to jednego z organizatorów.
Marta Słupska / 23.05.2018 14:09
praca fot. Adobe Stock

Przyjdź, posłuchaj, weź udział w tworzeniu innowacyjnych inicjatyw. Festiwal „Empatia w działaniu” rozpoczyna się w połowie czerwca. Na czym polega?

Czym jest Festiwal „Empatia w działaniu”?

14-17 czerwca 2018 w Warszawie odbędzie się Festiwal „Empatia w działaniu”. Podczas tych 4 dni spotkają się ludzie biznesu, organizacji pozarządowych, nauczyciele, urzędnicy, artyści oraz twórcy innowacyjnych projektów społecznych. Każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w interesujących warsztatach, dyskusjach i spotkaniach, na których zostaną poruszone zagadnienia dotyczące empatii międzykulturowej, empatii w korporacji czy budowaniu empatycznego kontaktu.

Wśród prelegentów Festiwalu można wymienić m.in. Jaca Jakubowskiego, Joannę Brodzik, profesora Andrzeja Blikle czy Wojciecha Eichelbergera. Każdy z nich przybliży uczestnikom różne „zastosowania” empatii.

Pierwsze dwa dni Festiwalu to wykłady, open space, wymiana doświadczeń. Kolejne to intensywne warsztaty.

Dlaczego warto wziąć udział w Festiwalu i do kogo jest on skierowany? Udało nam się porozmawiać z Jacem Jakubowskim, jednym z organizatorów Festiwalu, trenerem i super­wizorem treningu psychologicz­nego rekomen­dowanego przez Pol­skie Towarzystwo Psychologiczne.

Festiwal „Empatia w działaniu”

Festiwal „Empatia w działaniu” skierowany jest przede wszystkim do osób związanych z biznesem, zajmujących się zmianami w oświacie oraz innowatorów społecznych aktywizujących społeczności lokalne, choć organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych.

Celem wieloletnich działań pod wspólną nazwą AKCJA-EMPATIA jest rozwijanie w naszym społeczeństwie osobistych kompetencji związanych z komunikacją, aktywnym słuchaniem, sztuką rozumienia drugiego człowieka. Celem FESTIWALU jest zintensyfikowanie tych działań, stworzenie swojego rodzaju kulminacji, której skutkiem może być szereg nowych projektów
– wyjaśnia Jac Jakubowski.

Więcej informacji znajdziemy na stronie www.akcja-empatia.pl. Tam też można się zapisać i zapłacić wpisowe 350 zł. Można też zapisać się (za oddzielną opłatą) na towarzyszące festiwalowi warsztaty, które będą organizowane  15 i 16 czerwca.  Dlaczego warto?

Uczestnik pozna osoby realizujące ciekawe projekty, zobaczy,  że współpraca oparta na empatii zwiększa efektywność działań w biznesie, oświacie, działaniach społecznych i innych obszarach, usłyszy ciekawe, krótkie wykłady, doświadczy aktywnego słuchania, weźmie udział w tworzeniu ciekawych inicjatyw
– wylicza Jac Jakubowski.

Festiwal organizowany jest przez Koalicję na rzecz Współpracy Opartej na Empatii i Fundację TROP. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Droga Czytelniczko! Chcemy Cię lepiej poznać, żeby robić dla Ciebie lepszy serwis! Co lubisz na Polki.pl, czego Ci u nas brakuje. To zajmie tylko 3 minuty. KLIKNIJ >> ANKIETA

Polecamy:
Kolejna odsłona turnieju golfowego Dr Irena Eris!
Wegańskie warsztaty z marką CD

 

Redakcja poleca

REKLAMA