Zimowy urlop w górach - jak spędzić go bez nart

Zimowy urlop to nie tylko szaleństwo na nartach! Podpowiadamy jak przeżyć wspaniały urlop,
Karolina Kalinowska / 25.11.2014 06:41

Doskonale wiemy, że nie wszyscy są fanami nart lub deski snowboardowej. Jednak wiele z was planuje spędzić zimowy urlop w górach. Zatem podpowiadamy wam jak nie dać się nudzie i sprawić żeby ten czas był wyjątkowy.

4 pomysły na zimowy urlop:

1. Szalona jazda na sankach pod księżycem

Zjazd na sankach nocą wśród zapierających dech w piersiach alpejskich widoków to wielka frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

2. Biała noc w magicznej krainie lodu, czyli Śnieżna Wioska w Finlandii

W fińskiej Laponii znajduje się wyglądająca jak z bajki o Królowej Śniegu tzw. Snow Village, czyli Śnieżna Wioska. Jest to teren o powierzchni ponad 20 tys. metrów kwadratowych, gdzie co roku zwożone są tony śniegu, a z nich rzeźbione prawdziwe lodowe cuda.

3. Gorące tropiki blisko Polski...w Niemczech

To świetna propozycja dla tych, którzy lubią ciepło, wodę, wellness i egzotyczne widoki. Nasi sąsiedzi około 60 km od Berlina (w Brandenburgii) stworzyli sobie prawdziwy raj: z dżunglą, wioską tropikalną, laguną, bagnem, piaszczystą plażą pełną palm kokosowych , a nawet... Morzem Południowym.

4. Błogie lenistwo i totalna odnowa w polskich SPA

Niezawodnym sposobem na doładowanie baterii zimą jest wizyta w spa. Nie musimy wyjeżdżać za granicę, bo wspaniałe spa znajdziemy u nas w Polsce. Warto wyjechać do ośrodków położonych w nad morzem, w górach lub słynnych rodzimych kurortów sanatoryjnych.

Na podstawie tekstu Anny Lewińskiej - HolidayCheck.pl

Więcej podróżniczych inspiracji: