POLECAMY

Narzekasz, że u nas życie kosztuje krocie? Poznaj 10 najdroższych miast świata

Niektóre pozycje mogą was bardzo zaskoczyć.

The Economist Intelligence Unit opublikowało właśnie swoją coroczną listę 10 najdroższych miast świata. W badaniach była brana pod uwagę cena ponad 400 160 cen różnych produktów i usług - jedzenia, picia, odzieży, sprzętu gospodarstwa domowego i artykułach higieny osobistej. Raport Worldwide Cost of Living 2016 uwzględniał również koszty transportu, rachunków za media, czynsz, koszty związane z edukacją i rozrywką.

Zapomnij o zimnie i niskiej temperaturze! 10 najładniejszych europejskich wysp na wakacje 2017

Czym wyróżnia się najdroższe miasto na świecie?

Miasto, które zajęło pierwsze miejsce, jest na szczycie tej listy, głównie ze względu na wysokie koszty transportu i utrzymania (dostarczania mediów). Tę sytuację ma również wpływ na turystykę, a dokładniej mówiąc ceny pokojów hotelowych i droższy koszt transportu publicznego - jest o 2,7 raza droższy niż w Nowym Jorku.

Spośród 133 przebadanych miast, trzeci rok z rzędu pierwsze miejsce zajęło miasto znajdujące się w Azj. Podczas gdy 3 najdroższe miasta znajdują właśnie w tym regionie, to 4 najtańsze (w tym New Delhi, Bombaj, Bengaluru i Chennai). A najtańszym miastem w całym rankingu jest - Lusaka (Zambia). Czy właśnie zmieniły się wasze plany na następne wakacje?

 

Singapore at night #singapore #nightview #marinabaysands #marinabay

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Leon Liu (@leonliu1219)

Tagi: podróż
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/rok temu
A jak maja sie zarobki w tych miejscach do wydatkow? Ile kosztuje, w stosunku do zarobkow zycie? Jak dlugo trzeba pracowac na samochod, mieszkanie td. Dopiero to porownujac mozna mowic o tym czy dany kraj jest drogi czy nie.