Jak oszczędzać w czasie podróży fot. Fotolia.pl

Jak podróżować nie wydając dużo pieniędzy - 6 sprawdzonych sposobów

Podróż z małym budżetem? W dzisiejszych czasach to nie problem
Karolina Kalinowska / 10.03.2016 05:51
Jak oszczędzać w czasie podróży fot. Fotolia.pl

Marzysz o podroży w odległy zakątek świata, ale uważasz, że cię na to nie stać? Bzdura! Wystarczy z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować podróż i ograniczyć część wydatków. Jak to zrobić? Oto najlepsze triki na tanie podróżowanie.

1. Zarezerwuj lot z dużym wyprzedzeniem

Jeśli wybierasz się w podróż samolotem najrozsądniejszym sposobem, będzie zarezerwowanie lotu z dużym wyprzedzeniem. Kilka miesięcy przed planowanym wylotem ceny biletów są dużo niższe niż kilka dni przed planowanym terminem podróży. Warto systematycznie sprawdzać oferty tanich linii lotniczych.

2. Obserwuj okazje na portalach podróżniczych

Obecnie istnieje wiele stron na serwisach społecznościowych oraz specjalistycznych portali, które gromadzą najlepsze okazje podróżnicze. Wystarczy je obserwować i śledzić na bieżąco, a świetna oferta może pojawić się jak na zawołanie.

3. Nie wyjeżdżaj w sezonie!

Wybór odpowiedniego terminu podróży również ma znaczenie! Najlepiej wyjeżdżać w miesiącach poprzedzających sezon turystyczny lub następujących tuż po nim. Dzięki temu oszczędzimy na  noclegach, jedzeniu i codziennych wydatkach w podróży.  

4. Oszczędzaj na noclegu

To właśnie na noclegu możemy zaoszczędzić najwięcej. Zamiast decydować się na rezerwację drogiego hotelu ,warto poszukać ciekawych zniżek na portalach specjalizujących się w tym np. booking.com lub trivago.pl. Warto również poszukać ogłoszeń osób prywatnych. Często wynajęcie mieszkania bezpośrednio od właściciela okazuje się nie tylko tańsze, ale także wygodniejsze.

5. Postaw na uliczne jedzenie

Codzienne jedzenie w restauracjach może być niestety bardzo kosztowne. A przecież smakowanie lokalnej kuchni nie ogranicza się tylko do jedzenia w knajpach. Warto zwrócić uwagę na coraz bogatsze oferty ulicznego jedzenia – ciekawe budki, food trucki czy targi z lokalnymi produktami.

6. Poszukaj informacji o tanich sklepach i transporcie

Przed wyjazdem do konkretnego miejsca warto poszukać opinii i rad osób, które odwiedziły je już wcześniej. Dzięki temu dowiesz się, jaka sieć supermarketów jest najtańsza, gdzie zjeść niedrogi, a smaczny obiad oraz jak zaoszczędzić na transporcie. Taka wiedza bywa bardzo pomocna!

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż