Miejsca, gdzie spotkasz najpiękniejsze zwierzęta świata fot. Fotolia.pl

Gdzie zobaczyć urocze zwierzaki - podróżnicze inspiracje

Dowiedz się gdzie pojechać, aby zobaczyć słodkie zwierzaki
Karolina Kalinowska / 20.05.2015 06:54
Miejsca, gdzie spotkasz najpiękniejsze zwierzęta świata fot. Fotolia.pl

Czasem śmieszne filmiki ze zwierzętami w roli głównej nie wystarczają by zaspokoić ciekawość. Dla podróżujących, którzy chcą przekonać się, jak na żywo wyglądają najoryginalniejsi przedstawiciele królestwa zwierząt.

Gdzie można zobaczyć najsłodsze zwierzęta świata:

1. Małpy - Francja

We francuskim parku „Montagne des signes” na powierzchni 25 hektarów żyje ponad 200 makaków berberyjskich. Podczas zwiedzania „Małpiej Góry” można nie tylko z bliska poznać i nakarmić małpy, lecz także dowiedzieć się wiele o samym gatunku dzięki edukacyjnemu charakterowi rezerwatu.

2. Delfiny - Wielka Brytania

Aby zobaczyć ciekawe zwierzęta, nie zawsze trzeba daleko podróżować. Delfiny można przykładowo odwiedzić bez opuszczania granic Europy. Wystarczy zaplanować urlop u zachodnich wybrzeży Walli w Zatoce Cardigan.

3. Żyrafy - Kenia

Hotel Giraffe Manor w Kenii jest wyjątkowym miejscem, gdzie goście każdego ranka mogą karmić żyrafy przez... okno. Hotel mieści się 20 km od Nairobi i zajmuje powierzchnię ok. 57 hektarów.

4. Pandy - Chiny

Panda to chyba najbardziej lubiany przedstawiciel rodziny niedźwiedzi, niestety również najbardziej zagrożony wyginięciem. Warto je odwiedzić w ich naturalnym środowisku w Instytucie Hodowli Pandy Wielkiej w Chengdu.

5. Pływające świnie - Wyspy Bahama

Jeśli chcesz przekonać się na własne oczy, że pływające świnie naprawdę istnieją, zaplanuj podróż na Wyspy Bahama. Świnki, na których cześć jedną z tamtejszych plaż nazwano „Plażą świń”, mają do swojej dyspozycji całą wyspę.

6. Koala - Australia

Podróż do Australi nie może obyć się bez spotkania z koalą. Ogóród zoologiczny „The Lone Pine Koala Sanctuary” jest pierwszym i najstarszym na świecie rezerwatem koali. Miejsce to, znajdujące się zaledwie 30 minut od Brisbane, zamieszkuje ponad 130 przedstawicieli gatunku.

7. Surykatki - Afryka Południowa

Na liście najciekawszych zwierząt nie może zabraknąć surykatek. Najlepsze miejsce na spotkanie z nimi to bez wątpienia Kalahari Meerkat Project - specjalny projekt badawczy poświęcony analizowaniu zachowań surykatek. Wstęp jest zwykle możliwy tylko dla naukowców i filmowców, ale mogą je również odwiedzić goście farmy Leeupan Guest Farm lub hotelu Van Zylsrus.

8. Lemury - Madagaskar

Lemury uważane są za jeden z najbardziej zagrożonych gatunków ssaków na świecie. W Parku Narodowym Andasibe-Mantadia lemurom poświęcono całą wyspę, na której podróżni mogą obcować z nimi w ich naturalnym otoczeniu.

9. Kiwi - Nowa Zelandia

Symbol Nowej Zelandii można zobaczyć w parku Kiwi House & Native Bird Park w miejscowości Otorohanga.

10. Żółwie - Polinezja Francuska

W hotelu Le Meridien na wyspie Bora-Bora można odwiedzić niezwykły rezerwat żółwi morskich. Inicjatywa została zapoczątkowana przez pracowników hotelu, którzy znaleźli kilka zranionych żółwi i zaopiekowali się nimi. W ten sposób w hotelu powstał szpital dla żółwi, a w jego prywatnej lagunie zbudowano specjalny kanał do ich karmienia.

Na podstawie informacji prasowej KAYAK.pl

Więcej podróżniczych inspiracji:


Tagi: podróż
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)