Masaż twarzy wałkiem jadeitowym - jak wykonać i jakie daje efekty?
Wałek jadeitowy od setek lat jest znany w medycynie chińskiej. Stosowany regularnie poprawia mikrokrążenie krwi, wygładza i spłyca zmarszczki, zmniejsza cienie pod oczami i pozwala pozbyć się opuchlizny. Podpowiadamy, jak krok po kroku wykonać masaż wałkiem jadeitowym, żeby zobaczyć najlepsze efekty.

Rollery do masażu są obecnie jednym z najpopularniejszych gadżetów kosmetycznych, które wykorzystujemy w codziennej pielęgnacji. Ich magiczne właściwości odkryto już setki lat temu w Chinach.
Kamienne rolki mogą być wykonane z jadeitu, kryształu górskiego, różowego kwarcu lub ametystu. Właściwości mają podobne, jednak ze względu na różną kruchość minerałów, inna jest ich pielęgnacja. Jadeit jest twardy i gęsty, przez co jest odporny na wszelkie uszkodzenia. Nic się z nim nie stanie, gdy niechcący upadnie na podłogę. Po ukończonym masażu możemy umyć go pod bieżącą wodą lub użyć środków do dezynfekcji. Kwarc natomiast jest dość kruchy i trzeba obchodzić się z nim delikatnie, uważając, żeby się nie ukruszył i nie złamał. Inna jest też pielęgnacja po - roller kwarcowy należy przetrzeć delikatnie zwilżoną chusteczką i trzymać z dala od promieni słonecznych.
Spis treści:
- Efekty masażu twarzy wałkiem jadeitowym
- Jak zrobić masaż twarzy wałkiem jadeitowym?
- Cena wałka jadeitowego
Efekty masażu twarzy wałkiem jadeitowym
Działanie rollera z jadeitu jest bardzo szerokie. Przede wszystkim, dzięki odpowiednio wykonanemu masażowi następuje poprawa mikrokrążenia krwi, a to powoduje szereg korzyści dla zdrowia i wyglądu skóry. Zostaje ona odpowiednio ukrwiona i staje się bardziej promienna. Ten gadżet idealnie sprawdzi się w przypadku kobiet, które zmagają się z szarą, zmęczoną cerą. Ale to nie wszystko.
Masaż twarzy wałkiem jadeitowym zmniejszy także opuchliznę i cienie pod oczami. Szczególnie bardzo pomocny okaże się po nieprzespanej nocy. Kobiety chwalą go również za działanie przeciwzmarszczkowe. Regularnie wykonywany masaż wygładza i spłyca zmarszczki.
Wałka można używać solo lub połączyć przyjemne z pożytecznym i z jego pomocą aplikować krem, serum lub olejek. Dobrze jest wcześniej go schłodzić, np. zostawiając na noc w lodówce.

fot. Adobe Stock, Artem Varnitsin
Jak zrobić masaż twarzy wałkiem jadeitowym?
Masaż twarzy wałkiem jadeitowym należy wykonywać minimum co 2-3 dni. Można również robić codziennie - nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań. Przed każdym użyciem wałek należy oczyścić z ewentualnych zabrudzeń i zdezynfekować. Jest to szczególnie ważne w przypadku cer z tendencją do powstawania niedoskonałości.
Gua Sha - jak działa i jak używać płytki do masażu twarzy?
Masaż wałkiem jadeitowym krok po kroku:
- Masaż warto zacząć od szyi, przesuwając roller od środka na boki. Pozwoli to ujędrnić i wygładzić skórę w tej okolicy.
- Następny krok to masaż podbródka, który również wykonywany jest w ten sposób.
- Kolejny etap to rollowanie policzków. Masażer przesuwa się od nosa na zewnątrz twarzy w kierunku skroni. Później warto pomasować również nos, rollując go w kierunku od czubka po nasadę, wydłużając ruch na środek czoła.
- Następny etap to masaż okolic oczu. Tutaj należy zachować szczególną ostrożność. Roller przesuwa się bardzo delikatnie od wewnętrznych do zewnętrznych kącików oczu. Masaż należy wykonać zarówno na dolnej, jak i górnej powiece.
- Kolejny krok to masaż czoła. Na tej części twarzy obowiązuje zasada rollowania od środka na zewnątrz.
Cena wałka jadeitowego
Wałek wykonany z jadeitu kosztuje średnio od 60 do nawet 200 złotych. Kupisz go m.in. w drogeriach stacjonarnych i internetowych.
Treść artykułu została pierwotnie opublikowana 18.03.2020
Czytaj także:
Kąpiel solankowa — jak przygotować i jak zażywać, żeby wspierać organizm?
Maska LED na twarz odmładza skórę i działa na trądzik. Co jeszcze warto wiedzieć?