Oczyszczanie cery wrażliwej fot. Fotolia

Oczyszczanie cery wrażliwej

Jeżeli masz cerę nadwrażliwą, atopową, używaj tylko dedykowanych dla niej dermokosmetyków.
/ 13.05.2019 18:02
Oczyszczanie cery wrażliwej fot. Fotolia

Jeśli masz taką właśnie skórę, wiesz, że trzeba o nią specjalnie dbać, by nie sprawiała kłopotów. A jej prawidłowy demakijaż to podstawa.

Skóra wrażliwa daje się bardzo we znaki swoim posiadaczkom. Reaguje podrażnieniem na zmiany temperatury, promienie UV, zanieczyszczone powietrze, chlorowaną wodę i oczywiście nieodpowiednie środki myjące oraz kosmetyki. Robi się wtedy zaczerwieniona, ściągnięta, piecze, swędzi. Taka cera wymaga specjalnej troski. Dobrze oczyszczona i nawilżona będzie sprawiała mniej kłopotów.

  1. Zacznij od wyboru kosmetyków do demakijażu. Zrezygnuj z mydła, a sięgnij po mleczko lub płyn micelarny, bo właśnie one najlepiej sprawdzają się przy cerze wrażliwej. Kosmetyki muszą być łagodne, hypoalergiczne czyli nie zawierające substancji, które często są alergenami (np. składników barwiących, alkoholu, środków zapachowych, silnych konserwantów). Nie mogą naruszać bariery lipidowej naskórka, powinny też łagodzić podrażnienia. W tej roli najlepsze będą kosmetyki z apteki (dermokosmetyki).
  2. Demakijaż przeprowadzaj delikatnie, nie pocieraj zbyt mocno skóry, bo to może ją podrażnić. Lepiej zrezygnuj z mycia twarzy wodą, a jeśli nie możesz, przynajmniej unikaj tej prosto z kranu. Używaj tylko wody mineralnej lub przegotowanej, nie za gorącej i łagodnego żelu. Po myciu nie wycieraj skóry za mocno, tylko delikatnie ją osusz, przykładając ręcznik.

Ze zmywaniem makijażu nie czekaj do wieczora. Wrażliwa cera po całym dniu domaga się ukojenia. Ulgę przyniesie jej dokładne oczyszczenie (jak najszybciej po powrocie do domu) i nałożenie łagodzącego kremu nawilżającego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/16.05.2013 15:23
Na dowf3d twojej tezy, że takie postępowanie Roberta fztykcanie jest w porządku, załf3żmy taką hipotetyczną sytuację:A co gdyby owa funkcjonalność okazała się błędem? Milczenie na jej temat powodowałoby, że ludzie i tak by z niej korzystali. I tak ludzie by się o tym dowiedzieli.. tylko że z innych źrf3deł od znajomych, czy z forf3w internetowych.Jednocześnie wprawiało by to w konsternacje uczciwych użytkownikf3w, ktf3rzy nie wiedzieliby, czy to co robią, jest zgodne z prawem i czy przypadkiem po wszystkim nie kazano by im za to wszystko zapłacić Wniosek? Nieuczciwi by korzystali tak czy inaczej uczciwi baliby się korzystać.A kto powinien być ważniejszy? To chyba wiadomo No i teraz przykład taki . a co jeżeli to fztykcanie jest błąd ale jak wiemy największy serwis (ktf3remu to Agora sama wysyła informacje prasowe o nowościach, jakie ma zamiar wprowadzić) pisze o tym dość głośno i wyraźnie.Gdyby się okazało, że taka funkcjonalność jest błędem to w mgnieniu oka zainteresowane strony zajmują odpowiednie stanowisko i naprawiają całą sytuację.Wszyscy są szczęśliwi Nieuczciwi użytkownicy mają pstryczka w nos uczciwi nie muszą się martwić, że robią coś złego. No i scenariusz nr 3 że jak się okazuje, wszystko jest przemyślane.Uczciwi się cieszą, bo wiedzą, że mogą robić więcej rzeczy, nieuczciwi z kolei zaraz, zaraz! A co z nimi? Oni już nie istnieją :) Obiektywne informowanie zawsze jest na miejscu.
/15.05.2013 00:10
Great comomn sense here. Wish I'd thought of that.