Kolorowe smoky eyes

Z definicji przydymione, w klasycznej wersji otaczają oczy grafitem i czernią dodając tajemnicy i zmysłowości. Nowe, kolorowe interpretacje “smoky eyes” to jednak całkiem inna historia…
/ 04.01.2012 07:11

Z definicji przydymione, w klasycznej wersji otaczają oczy grafitem i czernią dodając tajemnicy i zmysłowości. Nowe, kolorowe interpretacje “smoky eyes” to jednak całkiem inna historia…

Pomysł na wykorzystanie intensywnych kolorów i ich odcieni do stworzenia “smoky eyes” w wersji barwnej znalazł już tysiące zwolenników na całym świecie. W końcu nic tak nie wydobywa głębi źrenicy jak dobrze dobrany kolor makijażu, zaś stopniowa gradacja umożliwia stworzenie efektu ciekawego ale nie przesadnie sztucznego. Zwłaszcza w karnawale więc warto wypróbować na sobie przydymione oko w jednej z trzech najpopularniejszych wersji kolorystycznych…

 

Niebieskie

Pasują nie tylko niebieskim oczom, ale przede wszystkim brązowym, świetnie wydobywając ciepłe tony w źrenicy. Do delikatnej urody blondynki można wykorzystać cienie lazurowe i błękitne, dla brunetek polecamy szafir, granat, wysyconą akwamarynę.

Fot. yourbeautyspot.ninemsn.com.au

1. Bazowy niebieski cień aplikujemy na całą górną powiekę oraz obrysowujemy nim oba kąciki i dolną linię rzęs.
2. Ciemniejszy metaliczny cień (granat, szafir) nakładamy w zagłębienie górnej powieki skupiając się na wzmocnieniu zewnętrznego kącika. Pociągamy go w kierunku nosa aż do połowy powieki.
3. Linie rzęs zaznaczamy czarną kredką i górną lekko rozcieramy.
4. Wewnętrzny kącik można dodatkowo rozjaśnić złotym cieniem.
5. Na koniec brzegi niebieskiego cienia delikatnie rozcieramy.
6. Używamy czarnej lub niebieskiej maskary.

 

Zielone

Idealny dla brunetek i szatynek o ciemnych lub piwnych oczach, zarówno przy oliwkowej jak i jasnej karnacji. Wykonywany albo z rześkich kolorach soczystej limonki, kiwi i turkusu, albo w poważniejszych odcieniach świerku, sosny, trawy…

Fot. pumpkincat210.wordpress.com, blog.makeupdealoftheday.com

1. Średnim zielonym cieniem pokrywamy górną ruchomą część powieki nie wychodząc poza zgięcie.
2. Jaśniejszy zielony aplikujemy w wewnętrznym kąciku oka i lekko rozcieramy do połowy górnej i dolnej powieki.
3. Najciemniejszy odcień zieleni nakładamy płaskim pędzlem do zewnętrznego kącika oka i dokładnie mieszamy z bazą starając się uzyskać efekt stopniowej intensywności.
4. Czarnym cieniem lub ołówkiem zaznaczamy zewnętrzne kąciki oraz linie rzęs – lekko rozcierając kolor na górnej powiece.
5. Całość wykańczamy czarną maskarą.

 

Fioletowe

Pasują wszystkim kolorom oczu, zwłaszcza zaś jasnej cerze. Jedyne niebezpieczeństwo to naturalna skłonność do niebieskich i sinych tonów - wtedy lepiej nie ryzykować dodatkowego “zasinienia”.

Fot. furnishedsouls.wordpress.com, confesionsofabeautyaddict.blogspot.com

1. Jaśniejszym fioletem zaznaczamy górną powiekę aż do łuku brwiowego. Dolną lepiej pominąć, żeby nie tworzyć wrażenia sińców pod oczami.
2. Ciemniejszym fioletem zaznaczamy nie tylko zewnętrzny kącik oka, ale całe wgłębienie górnej powieki.
3. Jasnym perłowym cieniem można dla lepszego efektu rozjaśnić sferę zaraz pod łukiem brwiowym.
4. Czarną kredką obrysowujemy całe oko; rzęsy dokładnie tuszujemy czarną maskarą.

Redakcja poleca

REKLAMA