POLECAMY

Jak zrobić "mokry" makijaż?

Witam, widziałam zdaje się u Donny Karan makijaż który wyglądał jakby był mokry. Oczy były pomarańczowe, usta różowe, cera jasna. Zarówno cienie jak i cała twarz lekko się błyszczała, lśniła, a właściwie wyglądała jakby była mokra. Czym można wykonać taki makijaż i jak go zrobić, żeby to dobrze wyglądało? Czy taki make-up nadaje się na co dzień? W jakich stylizacjach można go stosować?” Wera90
Jak zrobić "mokry" makijaż? fot. Materiały prasowe

Droga Wero,

Makijaż warzy wyglądający na mokry pięknie prezentuje się na zdjęciach, jest zaskakujący i ożywczy. Nie nadaje się jednak na makijaż dzienny, możesz natomiast pobawić się nim w wersji wieczorowej, zwłaszcza, iż zbliża się karnawał.

Firmy kosmetyczne mają obecnie w swojej ofercie tzw. eyeglossy. Najlepiej aplikować je na gęste i wodoodporne cienie, aby efekt był trwalszy. Na początek możesz poeksperymentować ze zwykłym, bezbarwnym błyszczykiem do ust, ale wówczas efekt nie będzie zbyt trwały.

Zobacz także: Makijaż na studniówkę - nietypowy i oryginalny

Gama kolorystyczna dla mokrego makeup’u jest w zasadzie dość szeroka. Możesz stosować zarówno kolory delikatne i naturalne, jak też mocne i zwariowane. Powiekę w pierwszej kolejności pokryj delikatnie podkładem, przypudruj i nałóż bazę pod cienie. Na cień nałóż błyszczyk. Mokry efekt na ustach osiągniesz oczywiście dzięki przeróżnym błyszczykom, a im gęstsze tym lepsze. Pamiętaj jednak, że nie mogą sklejać ust. Błyszczyk nałóż na wargi pomalowane wcześniej pomadką. Jeśli pod pomadkę położysz odrobinę korektora lub podkładu cały makijaż utrzyma się dłużej.

Efekt mokrej twarzy zostawiłabym raczej na potrzeby sesji zdjęciowych, w codziennym życiu będzie mało praktyczny, a każda niedoskonałość skóry zostanie uwidoczniona, zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia ze skórą tłustą.

Polecamy: Kolorowy makijaż na sylwestra i karnawał

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
I oczywiscie brak odpowiedzi na pytanie, bardzo pozyteczny artykul nie ma co