Jak sobie radzić z piekącymi stopami w gorące dni?

Często w gorące dni czujesz pieczenie stóp i nie możesz sobie z tym poradzić? W takich sytuacjach z pomocą przychodzą kremy i żele chłodzące.

Fot. Fotolia

Zbyt wysoka temperatura zakłóca pracę organizmu i może doprowadzić do przegrzania oraz odwodnienia. W upały cierpi całe nasze ciało – pojawia się nadmierne pocenie, przyśpieszony puls, skurcze mięśni, a często także ból głowy. Niełatwo mają także nasze stopy, które, zwłaszcza w zakrytym obuwiu, przegrzewają się i puchną. Aby zapobiec nieprzyjemnemu uczuciu pieczenia powinniśmy dbać o nie równie intensywnie jak o inne części naszego ciała.

Polecamy: Sposoby na puchnięcie nóg latem

Co pomoże piękącym stopom?

W czasie upałów stopy najlepiej myć w chłodnej wodzie, która zwęża naczynia krwionośne.

Następnie zaleca się wsmarować w nie preparat z zawartością chłodzących składników, takich jak mięta pieprzowa i mentol. To kompozycja, która odświeża, pielęgnuje i nawilża zmęczone gorącem stopy. Preparat, który stosujemy w okresie znacznie podwyższonych temperatur powinien wykazywać dodatkowo działanie dezodorujące i zapobiegać przykremu zapachowi wydzielanego potu.

Chłodzące kosmetyki do stóp

W gorące lato warto wypróbować na przykład Balsam odświeżający i chłodzący Gehwol, który doskonale odpowiada na potrzeby piekących i opuchniętych stóp. Można również użyć chłodzący krem-żel Nivelazione, który zmniejsza uczucie pieczenia stóp i jednocześnie je nawilża. Alternatywą może być żel chłodzący Yves Rocher z dodatkiem olejku lawendowego i mięty pieprzowej.

Polecamy: Jak wykonać idealny pedicure?

Fot. Materiały prasowe

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/3 lata temu
jak dla mnie najlepszy sposobem na bolące stopy albo upałową opuchliznę jest kąpiel stóp w wodzie z lodem. Woda nigdy nie jest zimna daję zawsze ją tak troszkę cieplejszą niż temperatura pokojowa żeby lód zneutralizował ciepło. Obijające się kawałki lodu o stopy naprawdę przynoszą ukojenie. PS. Kolorek na paznokciach - mam taki sam z Rimmela, nie odpryskuje z tydzień :)
/3 lata temu
Zauważyłam, że stopy nie pieką w gorące dni jak się nie chodzi w sztucznych butach o!