kobieta, basen, wakacje fot. Panthermedia

Jak powinien wyglądać urlop według kobiety - praktyczne rady

To czasie kiedy możesz odpocząć i nabrać sił!
Karolina Kalinowska / 15.06.2015 14:13
kobieta, basen, wakacje fot. Panthermedia

Zastanów się, kiedy ostatni raz miałaś okazję odpocząć, oderwać od codzienności i niczym się nie martwić. Dawno temu, prawda? Właśnie dlatego pomyśl w tym roku o sobie! Zaplanuj wakacje dla siebie i kilku swoich przyjaciółek, wyjedźcie razem i bawcie się w swoim gronie. Zostaw dzieci z mężem, zapomnij o wszystkich kłopotach i po prostu odpocznij. Niech to będzie prawdziwy urlop według kobiety!

Aktywne, a może leniwe wakacje...

Możliwości wypoczynku i wyjazdów jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od tego, jak lubisz spędzać wolny czas, jak wygląda twoja praca i obowiązki w ciągu roku i jakie są twoje możliwości finansowe. Niezależnie od długości wyjazdu powinnaś zaplanować go tak, abyś mogła wypocząć i oderwać się od codzienności. Nie ma przepisu na idealne wczasy, wszystko jest kwestią indywidualną.

Jeśli lubisz komercyjne kurorty, nawiązywanie nowych znajomości, zgiełk i wiesz, że w takim klimacie naprawdę odpoczniesz, nie czekaj i rezerwuj wraz z przyjaciółkami wyjazd do znanego i powszechnie uczęszczanego przez turystów kurortu - ośrodka w Polsce lub zagranicą.

Jeśli natomiast masz dość życia w ciągłym biegu, potrzebujesz relaksu i oddechu, powinnaś wybrać spokojne, klimatyczne miejsce, znane tylko nielicznym. Będziesz tam mogła oddać się pielęgnacji urody, na którą wciąż brakuje ci czasu. Czytaniu książek, które od miesięcy czekają na swój moment i plotkowaniu z przyjaciółkami przy lampce wina. Grzechem byłoby zapomnieć o obcowaniu z piękną, letnią naturą. Pikniki na zielonej trawie, wędrówki po lasach, jazda konna, wieczorne ogniska… brzmi kusząco!

Do wyboru do koloru!

O dziwo, najczęstszym powodem rezygnacji z krótkich, spontanicznych wypraw z przyjaciółmi nie jest brak pieniędzy czy urlopu, a przeświadczenie, że organizacja wyjazdu jest procesem zbyt trudnym i czasochłonnym. Nic bardziej mylnego! Obecnie jest wiele rozwiązań, dzięki którym zaplanujesz urlop już w kilka chwil.

W zależności od tego czy preferujesz samodzielne wyjazdy, czy zorganizowane wycieczki, możesz skorzystać z pomocy internetu, biur podróży, mniejszych firm turystycznych organizujących wypady dla konkretnych grup osób, np. singli, kobiet czy mężczyzn. Niezaprzeczalnie najtańszym i jednocześnie najlepiej dopasowanym do oczekiwań urlopem będzie ten, który sama opracujesz i zrealizujesz. Wbrew pozorom nie musi on wiązać się z godzinnym ślęczeniem przed komputerem i opracowywaniem szczegółowych planów dni.

Na podstawie materiałów prasowych

Więcej podróżniczych inspiracji:

Tagi: podróż