Test redakcyjny notebooka PS42 Modern - opinia i recenzja fot. Archiwum prywatne

Test redakcyjny notebooka PS42 Modern - opinia i recenzja

Miałam okazję przetestować notebook PS42 Modern. Sprawdź, czym mnie zaskoczył i dlaczego uważam, że ułatwił mi codzienną pracę!
Sylwia Kazimierczuk / 16.10.2018 12:59
Test redakcyjny notebooka PS42 Modern - opinia i recenzja fot. Archiwum prywatne

Na co dzień pracuję jako redaktor kulinarny, który zgłębia nowe techniki i przepisy kulinarne, które ułatwiają wam przygotowanie ciekawych i sprawdzonych potraw. Nie jestem geek’iem komputerowym, ale cenię sobie jakość, funkcjonalność i design urządzeń, które ułatwiają moją pracę. Miałam okazję przetestować notebook PS42 Modern – zobaczcie, jak się sprawdził!

Moje pierwsze wrażenie

Zapakowany w białe, eleganckie pudełko był zapowiedzią czegoś wysublimowanego i niezwykle kobiecego. Lekkie, szczotkowane aluminium sprawia, że obudowa wygląda niezwykle ciekawie i pasuje do minimalistycznych wnętrz. Byłam pozytywnie zaskoczona tym, że waży jedynie 1,19 kg, co ułatwi mi zabranie go w podróż. Na co dzień zmagam się z chorym odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, dlatego tak ważne dla mnie jest, aby sprzęt był poręczny i lekki.

Notebook PS42 Modern

Archiwum prywatne

Wydajność

Nie ukrywam, że to jedna z ważniejszych kategorii. Ucieszyłam się, gdy podczas długiej, nieprzerwanej pracy, komputer wytrzymał na naładowanej baterii nie tylko 8 godzin w pracy. Działał nawet ponad 10, bez konieczności szybkiego sięgania po ładowarkę komputerową. To wszystko dzięki akumulatorowi litowo-polimerowemu o pojemności 50Wh. Dodatkowo wzmocniona wydajność dzięki procesorowi modelu Intel® Core™ i7 ósmej generacji oraz ultraszybkiemu dyskowi SSD. To sprawiło, że notebook uruchamiał się błyskawicznie, bez zbędnego denerwowania się, że kolejna karta przeglądarki ładuje się z trudnością.

Notebook PS42 Modern

Archiwum prywatne

Obróbka graficzna

Zarówno w pracy, jak i w czasie wolnym, zajmuję się fotografią kulinarną. To wymagające zadanie, zwłaszcza gdy światło dzienne nie sprzyja i należy odpowiednio doświetlić przyrządzone desery lub inne potrawy. Przygotowywane zdjęcia wymagają edycji, dlatego istotne jest, aby program graficzny, na jakim pracuje działał sprawnie i bez zarzutu. Układ graficzny NVIDIA® GeForce® MX150 zapewnia do 4 razy wyższą wydajność w porównaniu ze zintegrowaną grafiką. To pozwoliło mi na szybką, bezawaryjna pracę, którą wykonałam z nieukrywaną przyjemnością.

Notebook PS42 Modern

Archiwum prywatne

Multimedialne okno na świat

Kiedy pierwszy raz uruchomiłam notebook PS42 Modern, zwróciłam uwagę na jego cienkoramkową budowę, która ma zaledwie 5,7 mm. 14 calowy ekran w niewielkiej obudowie to zdecydowana zaleta i inteligentne wykorzystanie czynnej powierzchni wyświetlacza. Nawet podczas podróży wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD z powłoką antyrefleksyjną pozwolił na sprawną pracę bez konieczności dostosowywania miejsca, ze względu na odbijające światło. To zdecydowana zaleta, która pozwala cieszyć się notebookiem nawet w nie do końca komfortowych warunkach!

Zobacz także:
Jak wyglądały kiedyś strony internetowe? Sprawdź! Te darmowe aplikacje na telefon pozwolą ci jeść zdrowiej!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)