Jak usunąć Tik Toka - instrukcja krok po kroku

Jak usunąć tik toka fot. Adobe Stock
Na screenach zobacz krok po kroku jak usunąć Tik Toka z telefonu - uwaga, potrzebna będzie weryfikacja konta. Pamiętaj, że nie wystarczy samo odinstalowanie aplikacji.
Edyta Liebert / 07.05.2020 12:45
Jak usunąć tik toka fot. Adobe Stock

Zainstalowałaś Tik Toka z ciekawości, a teraz aplikacja cię irytuje i zajmuje tylko pamięć? Pokazujemy na screenach, jak usunąć Tik Toka raz, a dobrze.

Jak usunąć Tik Toka na zawsze

Tik tok to zainstalowana aplikacja, a samo jej usunięcie z telefonu nie oznacza wcale, że konto (i zamieszczone przez ciebie filmiki) zostało usunięte. Jak ją usunąć trwale, by nie pozostał ślad (w teorii)?

Przejdź do sekcji „Ustawienia”. Przycisk mieści się w prawym górnym rogu aplikacji. 

Screen jak usunąć tik toka

Wybierz opcję „Zarządzaj kontem”.

Instrukcja jak usunąć Tik Tok

Funkcja „Usuń konto” mieści się na dole i można jej nie zauważyć. Kliknij.

Jak usuniesz tik toka

Tik Tok poinformuje cię, ile tracisz, rezygnując z aplikacji i poprosi o potwierdzenie zamiaru. Po usunięciu Tik Toka:

  • nie będziesz w stanie zalogować się do aplikacji z tego konta,
  • utracisz dostęp do wszystkich opublikowanych przez siebie filmików,
  • nie będziesz w stanie uzyskać zwrotu pieniędzy za zakupione przedmioty,
  • informacje, które nie są przechowywane na koncie, takie jak wiadomości czatu, mogą być nadal widoczne dla innych osób. 

Tik Tok usuwanie

Jeśli nie podałaś wcześniej numeru, telefonu, to aplikacja może o niego zapytać, by zweryfikować twoją tożsamość kodem SMS (4-cyfrowym) potwierdzającym chęć usunięcia konta na Tik Tok. Jeżeli - jak większość użytkowników - logowałaś się przez Facebooka, to Tik Tok zakomunikuje ci, że przeprowadzi weryfikację przez twoje konto.

Usuwanie tik toka krok pod krokiem

Dostaniesz powiadomienie na Facebooku od aplikacji i nie ignoruj go - usuwanie konta na Tik Toku zakończy się dopiero po tym kroku.

Usuwania Tik Toka przez Facebooka

Gotowe! Zwróć uwagę, że udostępnione przez ciebie dane aplikacji wciąż znajdują się w jej posiadaniu - możesz zgłosić się do twórców poprzez link wskazany w komunikacie. Ten sam proces możecie przejść za pomocą strony internetowej support.tiktok.com.

Usunięcie Tik Toka a ponowna instalacja

Jeśli usunęłaś konto na Tik Toku pamiętaj, by pozbyć się jej ze swojego portfolio aplikacji w swoim smartfonie, by nie tracić zasobów baterii na utrzymywanie aplikacji w tle. Chyba, że ponownie będziesz chciała założyć konto na Tik Toku - jeśli już to robiłaś, to nie musimy cię instruować. Pamiętaj o rozsądnym udostępnianiu danych, które przechowują aplikacje i umieszczaniu treści zgodnych z polityką Tik Toka.

Inne przydatne instrukcje: Jak usunąć konto na InstagramieJak usunąć konto na Facebooku?Jak usunąć film z YouTube'a

Redakcja poleca

REKLAMA