fala upałów w sierpniu fot. Adobe Stock

Uwaga na falę upałów w sierpniu. Termometry pokażą ponad 30 stopni

Ostatni miesiąc wakacji zapowiada się dla urlopowiczów bardzo obiecująco. Lato dopisze, a temperatury będą wynosić ponad 30 stopni. Powinni jednak na nie uważać seniorzy oraz osoby narażone na upały.
Urszula Wilczkowska / 22.07.2020 12:49
fala upałów w sierpniu fot. Adobe Stock

Po deszczowym i dosyć chłodnym czerwcu oraz lipcu mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy swój urlop zaplanowali na ostatni miesiąc wakacji. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie sierpień będzie najgorętszymi tygodniami w tym roku. Według prognoz IMGW temperatury nierzadko będą przekraczać 30 stopni Celsjusza.

IMGW: fala upałów w sierpniu

Temperatur powyżej normy mogą spodziewać się między innymi województwa południowej oraz zachodniej części Polski, Wielkopolska, a także części województw kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Tam termometry mogą wskazywać nawet ponad trzydziestostopniowe upały.

Nie oznacza to jednak, że cały miesiąc będzie bezchmurny. Musimy liczyć się zwłaszcza z burzami - sumy opadów przekroczą normę na Podlasiu oraz Warmii i Mazurach.

Na południu Polskie będzie raczej sucho, jeśli więc ktoś jeszcze nie zdecydował, gdzie wybrać się w tym roku na wypoczynek, a zależy mu na słonecznej pogodzie, zamiast urlopu nad morzem czy na Mazurach polecamy wybrać się na górskie wycieczki. Tych regionów nie ominą jednak i burze, dlatego radzimy uważać.

Upały z pewnością przypadną do gustu tym, którzy liczą na słoneczną pogodę na urlopie, ale powinny na nie uważać osoby cierpiące na choroby przewlekłe. Na zły wpływ wysokich temperatur są też narażone osoby starsze oraz dzieci. Warto więc wiedzieć, jak bezpiecznie schłodzić pociechę.

Źródło: onet.pl

To też może cię zainteresować:
Za co dokładnie zapłacisz bonem turystycznym? Minister Emilewicz wyjaśnia
Czy wrócą wszystkie niedziele handlowe? Do sejmu trafił projekt ustawy
Uwaga na oszustwa na bon turystyczny. Można stracić majątek

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)