To nie spodoba się prawicowym przeciwnikom Jurka Owsiaka fot. ONS.pl

To nie spodoba się prawicowym przeciwnikom Jurka Owsiaka

Na tegoroczną aukcję WOŚP para prezydencka przekazała spinki do mankietów i zdjęcie. I być może nie byłoby w tym geście nic zaskakującego, gdyby większość rządowa nie opowiadała się przeciwko Jurkowi Owsiakowi, a owo zdjęcie nie było TYM zdjęciem. Właśnie zakończono obie aukcje.
/ 10.01.2018 14:55
To nie spodoba się prawicowym przeciwnikom Jurka Owsiaka fot. ONS.pl

200 tysięcy złotych za odbitkę słynnego zdjęcia Pierwszej Damy z dedykacją oraz autografem autora zdjęcia oraz 6766 zł za spinki do mankietów samego Prezydenta RP. Właśnie zakończono aukcje przedmiotów przekazanych na aukcję 25 finału WOŚP przez parę prezydencką.

Jedno jest pewne. Pierwsza Dama RP przekazując pamiętne zdjęcie pokazała klasę i spory dystans do siebie czym zdobyła dodatkowych sympatyków. Zwłaszcza wśród tych, którzy zarzucają Prezydentowej, że bywa nieobecna i unika wypowiedzi czy to w kwestii kobiet, dziennikarzy czy polityki społecznej.

Pod każdym względem jest to bowiem zdjęcie wyjątkowe. Po pierwsze ze Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, po drugie pokazujące Prezydentową w bardzo  nietypowym powitaniu szeregu biskupów. Zdjęcie obiegło cały świat zyskując miano „powitania w stylu Prezydentowej Agaty”.

Niektórzy zarzucali wówczas Pierwszej Damie brak etykiety, drudzy odczytywali to jako perskie oko puszczone w stronę krytyków Kościoła. Jeszcze inni okrzyknęli Agatę Kornhauser-Dudę mistrzynią suspensu. Ilość memów, jakie pojawiły się za sprawą fotografii przerosła największych bohaterów internetu.

Nie dość, że zdjęcie trafiło na aukcję i tym samym ponownie na pierwsze strony gazet i portali, to na dodatek na jaką aukcję! Spotykającą się z głośną krytyką partii rządzącej. Przy tym spinki do mankietów przekazane przez Prezydenta Andrzeja Dudę czy ubiegłoroczne narty z jego autografem zlicytowane za 17 tys. zł chowają się w cieniu.

Aukcje WOŚP 2018. Wybrałyśmy 13 najciekawszych licytacji na Allegro. Co tym razem wystawiła na aukcję Agata Duda?

Jedno jest pewne. Prawica nie lubi i nigdy nie lubiła Wielkiej Orkiestry. A Jurek Owsiak niemal od samego początku istnienia Orkiestry, czyli od 1993 roku przedstawiany był jako zło wcielone, kłamca, złodziej a nawet …. wysłannik służb specjalnych zza granicy.

Na wszelkie sposoby próbowano zepsuć wizerunek Orkiestry i zepchnąć ją do podziemia. Przez 25 lat na próżno. Po zmianie władzy przyszłość Orkiestry zagrożona była podwójnie. I chociaż nikt oficjalnie tego nie przyzna, to w kuluarach mówi się, że tegoroczna zmiana stacji transmitującej finał WOŚP była jak najbardziej zamierzona i "narzucona". Po 25 latach po raz pierwszy finał z 15 stycznia 2017 roku pokazywany był bowiem w telewizji TVN.

 

Pokonała samego Papieża i Obamę! Ta kobieta została najbardziej inspirującym człowiekiem świata