Straciłaś pracę przez koronawirusa? Andrzej Duda obiecuje ci zasiłek w wysokości 1200 zł

Prezydent obiecał wsparcie dla bezrobotnych przez pandemię fot. ONS.pl
Prezydent Andrzej Duda wychodzi naprzeciw wszystkim osobom, które z powodu pandemii muszą zmagać się z bezrobociem. Zdaniem polityka najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie obowiązującego zasiłku dla bezrobotnych i wypłata 3-miesięcznej zapomogi. To aż 1200 zł.
/ 01.05.2020 12:46
Prezydent obiecał wsparcie dla bezrobotnych przez pandemię fot. ONS.pl

Pandemia koronawirusa wywołała na świecie przede wszystkim lęk o zdrowie nasze i naszych najbliższych. To jednak nie jedyny skutek, który wpływa na jakość ludzkiego życia. Cały świat musi mierzyć się również z ogromnym kryzysem gospodarczo-ekonomiczny, który niesie ze sobą wzrost bezrobocia i masowe zwolnienia. 

Prezydent Andrzej Duda postanowił pomóc osobom, które przez pandemię straciły pracę i ich sytuacja życiowa uległa znacznemu pogorszeniu. W jaki sposób? Zamierza zwiększyć obowiązujący dotychczas zasiłek dla bezrobotnych i wypłacać im dodatkową zapomogę aż przez 3 miesiące. 

Nowy zasiłek dla bezrobotnych i 1200 zł dla zwolnionych przez koronawirusa

Jak przekazuje „Business Insider”, Andrzej Duda zaproponował Polakom zwolnionym w czasie pandemii dodatkowe wsparcie finansowe. Kwota naprawdę robi wrażenie i może znacząco wspomóc tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji.

Trzeba podnieść zasiłek dla bezrobotnych do 1300 zł i wprowadzić dodatek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę na skutek epidemii. 1200 zł na miesiąc przez trzy miesiąceWierzę w to, że trzy miesiące to ten okres, kiedy będziemy mieli wahnięcie, przez które źródła dochodu mogą być zaburzone- powiedział prezydent podczas konwencji wyborczej

Na tym jednak nie koniec. Duda uspokoił wszystkie osoby, które bały się, że wypłata świadczenia 500+ zostanie wstrzymana przez najbliższe miesiące. Zdaniem prezydenta nic takiego nie będzie miało miejsca. Ma to być priorytet obecnej władzy. Dodał również, że pozostałe programy społeczne, jak świadczenia dla osób niepełnosprawnych czy 13. emerytura, również zostaną podtrzymane.

500 złotych jako dodatek, te pieniądze będą. Możecie być pewni. Ja nigdy, jako prezydent, nie pozwolę, by ktokolwiek odebrał te pieniądze - zapewnił Duda

Bezrobocie w czasie koronawirusa

Eksperci gospodarczy przekazali mediom, że w marcu stopa bezrobocia w Polsce wynosiła 3%. Na tle Europy i USA sytuacja jest u nas wyjątkowo optymistyczna. W całej UE średnia bezrobocia wynosi w czasie pandemii 7,4%. Z kolei w USA 4,4%. 

Niestety, za oceanem dochodzi do gwałtownej fali zwolnień, która wkrótce może drastycznie zmienić ten stan. Donald Trump w ostatnich wystąpieniach mówił o 30 mln osób, które przez pandemię straciły pracę oraz o możliwym wzroście stopy bezrobocia w najbliższych miesiącach nawet do 20%. 

To też może cię zainteresować:Kiedy zostaną otwarte restauracje?Kiedy możliwe otwarcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych? Rzecznik rządu zabrał głosJak będzie wyglądać opieka nad dziećmi w przedszkolach i żłobkach po ponownym otwarciu?

Redakcja poleca

REKLAMA