tańce na weselu fot. Adobe Stock

Rząd zakazał tańców na weselach. Według nich pomoże to opanować ogniska koronawirusa

Władze Madrytu podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu tańców na weselach. To kolejne obostrzenie związane z panującą na świecie pandemią koronawirusa.
/ 08.09.2020 10:24
tańce na weselu fot. Adobe Stock

W Hiszpanii sytuacja epidemiologiczna z dnia na dzień się pogarsza. W związku z tym władze Madrytu podjęły decyzję o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń, które mogą zapobiec powstawaniu nowych ognisk koronawirusa. Od teraz obowiązuje tam zakaz spotkań w domach prywatnych w więcej niż 10 osób oraz zakaz tańców na weselach.

Zakaz tańców na weselach w Madrycie

Do tej pory zakaz zgromadzeń powyżej 10 osób obowiązywał w Madrycie jedynie w miejscach publicznych. Rząd zdecydował jednak o wprowadzeniu tego obostrzenia także w domach prywatnych. Policja będzie miała prawo kontrolować, czy zakaz ten nie jest łamany. 

To jednak nie koniec nowych obostrzeń w Madrycie. Jak informuje agencja prasowa EFE,  ograniczono także liczbę osób mogących uczestniczyć w ślubach, pogrzebach i miejscach kultu. Zabroniono tańczenia na weselach i komuniach, by ograniczyć bezpośredni kontakt cielesny biesiadników.

Burmistrz Madrytu Jose Luis Martinez-Almeida poinformował również, że istnieje możliwość wprowadzenia w całym mieście kolejnego lockdownu, takiego, jaki miał miejsce w marcu i kwietniu. 

Nie sądzę, aby obecnie istniało takie ryzyko, ale nie wykluczam takiej możliwości w przyszłości - powiedział burmistrz w jednym z wywiadów

Koronawirus w Hiszpanii

Koronawirus coraz szybciej rozprzestrzenia się w regionie Madrytu od końca lipca, w sierpniu liczba zakażonych wzrosła tam 10-krotnie. W ciągu ostatnich dni w regionie stolicy odnotowano 1/3 wszystkich nowych zakażeń zarejestrowanych w Hiszpanii. W całym kraju zachorowało już ponad pół miliona osób, a zmarło 30 tys. z nich.  

Może cię też zainteresować: 
Rodzice pokazują absurdalne plany lekcji swoich dzieci. 3-godzinne okienka, obiad godzinę po zakończeniu zajęć
Nauczyciele drżą o życie. Ma być im podana szczepionka, która nie przeszła wszystkich testów
Minister przedstawił nowy plan walki z koronawirusem jesienią. Będzie drugi lockdown?
Ekspertka: w tym roku szczepienie na grypę to konieczność. Zaszczepisz się?