Postawili 10-piętrowy budynek w 28 godzin. Swój wyczyn udokumentowali. Zobacz filmik z budowy

Blok mieszkalny fot. Adobe Stock, Diamond Hills
Trzeba przyznać, że to rekordowo szybka realizacja.
/ 24.06.2021 14:54
Blok mieszkalny fot. Adobe Stock, Diamond Hills

Budowa jakiegokolwiek budynku zajmuje dość sporo czasu. By wszystko było odpowiednio zabezpieczone, sprawdzone przez odpowiednich ekspertów oraz wykończone, poświęcić trzeba długie tygodnie, miesiące, a często nawet lata.

GUS szacuje, że zwykły dom jednorodzinny buduje się około 27 miesięcy, a co dopiero, gdy w grę wchodzi budynek wielokondygnacyjny. 

Okazuje się jednak, że tradycyjny blok można postawić w... 28 godzin. Oczywiście, jeśli jest się niezwykłą firmą budowlaną z Chin. 

Budowa bloku mieszkalnego w 28 godzin

Firma Broad Group zaskoczyła cały świat i wybudowała 10-piętrowy budynek w dokładnie 28 godzin i 45 minut. Jak tego dokonali? Wykorzystali możliwości budownictwa modułowego, czyli „składania” budynku z gotowych elementów i łączenie ich w całość. 

Budynek stanął w miejscowości Changsha, które jest ośrodkiem administracyjnym prowincji Hunan w Chinach. Firmy budowlane z tego dalekowschodniego kraju znane są z szybkości, ale i dokładności. Ich osiedla mieszkalne powstają w zastraszającym tempie.

Co ciekawe, firma Broad Group postanowiła uwiecznić swoją rekordową pracę i stworzyła filmik z budowy. Jest to 5-minutowy timelapse, dzięki któremu całą budowę możemy obejrzeć w zaledwie kilka chwil. Jest dostępny w serwisie YouTube. Obejrzało go już ponad 0,5 mln osób. 

Zobacz też:
Co mówi o tobie twój numer domu lub mieszkania? Może wiele zdradzić
Kupili starą szopę, ale tego się nie spodziewali. Pod podłogą czaił się koszmar
Poczuła strumień zimnego powietrza zza łazienkowego lustra. To odkrycie mrozi krew w żyłach...

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA