Kwarantanna domowa fot. Adobe Stock

Pierwszy kraj ogłasza ponowny lockdown. Spełniają się najczarniejsze scenariusze epidemiologiczne

Premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił, że od piątku w kraju panować będzie drugi lockdown. Wynika to z gwałtownego wzrostu liczby zakażeń Covid-19.
/ 14.09.2020 10:27
Kwarantanna domowa fot. Adobe Stock

Z powodu znacznego skoku zakażeń koronawirusem na świecie w wielu krajach zaczyna się mówić o ponownym lockdownie. Chociaż rządy większości państw przyznają, że to absolutna ostateczność, w jednym z krajów spełnia się właśnie najczarniejszy scenariusz. 

W Izraelu wprowadzono drugi lockdown

Jak informuje RMF FM, premier Izraela Benjamin Netanjahu ogłosił, że od piątku jego administracja wprowadza ponowną kwarantannę narodową w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. To pierwsze państwo, które podjęło taką decyzję. Drugi lockdown w Izraelu zacznie się w piątek 18 września

Jakie zasady będą obowiązywać w Izraelu? Każda osoba będzie mogła poruszać się tylko w promieniu 500 metrów od swojego domu. Zamknięte zostaną szkoły, centra handlowe, restauracje i hotele. Korzystać będzie można jedynie z usług supermarketów i aptek. W zamkniętej przestrzeni spotykać będzie mogło się maksymalnie do 10 osób. Na zewnątrz spotkania ograniczone zostaną do 20 osób. 

Wiemy, że te środki będą od nas wymagały wysokiej ceny. Te wakacje nie będą takie, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Nie będziemy w stanie świętować z naszymi większymi rodzinami - powiedział w orędziu telewizyjnym premier Netanjahu

Drugi lockdown w Polsce 

Minister zdrowia podczas oficjalnej konferencji prasowej przyznał, że rozważano opcję ponownej kwarantanny narodowej w Polsce, jeśli jesienią nastąpi gwałtowny wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem. Adam Niedzielski przyznał, że jest to jednak bardzo mało prawdopodobny scenariusz, a w opanowaniu epidemii wystarczy utrzymanie obecnie stosowanych środków ostrożności. 

Może cię też zainteresować: 
Rodzice pokazują absurdalne plany lekcji swoich dzieci. 3-godzinne okienka, obiad godzinę po zakończeniu zajęć
Nauczyciele drżą o życie. Ma być im podana szczepionka, która nie przeszła wszystkich testów
Minister przedstawił nowy plan walki z koronawirusem jesienią. Będzie drugi lockdown?
Ekspertka: w tym roku szczepienie na grypę to konieczność. Zaszczepisz się?