POLECAMY

Tradycyjne z różą, a może oblane czekoladą? Zobacz, jaki masz wybór pączków w Biedronce i w Lidlu

Porównanie asortymentu i cen. Ostrzegamy, czytając ten artykuł, może pociec ci ślinka! :-)
Małgorzata Germak / 4 miesiące temu
Tradycyjne z różą, a może oblane czekoladą? Zobacz, jaki masz wybór pączków w Biedronce i w Lidlu fot. Adobe Stock

Tego dnia wszystkie diety i postanowienia idą w kąt, a przynajmniej mają prawo. W tłusty czwartek podobno nawet Ewa Chodakowska je pączki. I choć taki klasyczny z lukrem i dżemem ma prawie 300 kalorii, tradycja mówi, żeby skusić się choć na jednego. Zobaczcie, jaki asortyment pączkowy i jakie ceny przygotowały dwie sieci sklepów: Biedronka i Lidl.

Jesteś uczulona na gluten, laktozę lub jajka? Nie rezygnuj z Tłustego Czwartku i poznaj nasze przepisy na pączki!

Cukiernia Lidla oferuje w tłusty czwartek pączki z nadzieniem wieloowocowym posypane cukrem pudrem – zawartość nadzienia 23% – w cenie 99 groszy. Przy zakupie 12 sztuk za jednego zapłacisz 38 groszy.
Kto kocha tradycyjne pączki z nadzieniem różanym w środku, oblane lukrem i posypane skórką pomarańczową, kupi je w cukierni Lidla za 1,49 zł za sztukę.
W asortymencie znajdą się też pączki drożdżowe premium z powidłami śliwkowymi – za sztukę ważącą 120 g zapłacisz 2,49 zł. Cena jest wyższa od pozostałych, bo pączek jest ręcznie zwijany. Nie zawiera polepszaczy smaku i konserwantów.
Komu znudziły się tradycyjne smaki, może się skusić na gniazdko z lukrem – 1,49 zł za sztukę, albo oblanego czekoladą donuta brownie w takiej samej cenie.

W Biedronce za to czeka nas w tłusty czwartek donutowy zawrót głowy. Za donuta z nadzieniem porzeczkowo-malinowym zapłacisz 1,49 zł, podobnie jak za takiego z karmelowym nadzieniem, donut z polewą kakową kosztuje 79 groszy, a z posypką ciasteczkową 1,49 zł. W asortymencie sklepu są też minipączki – za opakowanie 250 g zapłacisz 5,49 zł.
Jeśli chodzi o klasyczne pączki w dwóch wersjach – z lukrem lub cukrem pudrem, to 7 i 8 lutego będą obowiązywały w Biedronkach ceny dnia. Cena regularna pączka wynosi 98 groszy.
Biedronka podobnie jak Lidl zachęca, zapewniając, że ich pączki są bez substancji konserwujących i utwardzonych tłuszczów roślinnych.

Niektórzy w tłusty czwartek zadają sobie pytanie, na jakiego pączka się skusić, inni raczej – na ile pączków sobie pozwolić.
A wy lubicie pączki?

Więcej o pączkach:

Kulinarny express - Pieczone pączki z polewą9 przepisów na puszyste pączki z nadzieniem

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/4 miesiące temu
Nie popisała się Biedronka e Rzeszowie. O 8 rano dzisiaj ani jednego pączka... Ludzie szukają, pytają co się stało. Podobno się skończyły.. O 8 rano... .
/4 miesiące temu
A w rzeszowskich Biedronkach Tłusty Czwartek był w środę!!!!!! O godz 7 problem z ogarnięciem pączka nawet w cenie regularnej..... Pytanie do "Biedronki" na nstp rok: W jaki dzień tygodnia przypada Tłusty Czwartek????????
/4 miesiące temu
:)
POKAŻ KOMENTARZE (1)