Osiedle tylko dla katolików powstanie pod Warszawą? „Dla rodzin, które łączą wspólne wartości i wiara w Boga”

Osiedle tylko dla wierzących fot. Adobe Stock
Medaliki w fundamentach, patroni mieszkań i kapliczka do wspólnej modlitwy. Witamy na Osiedlu Przyjaźń.
/ 26.04.2021 09:56
Osiedle tylko dla wierzących fot. Adobe Stock

Wspominaliśmy niedawno o osiedlu tylko dla bezdzietnych, które ma powstać na Śląsku. Pomysł wzbudził ogromne kontrowersje internautów i burzliwą dyskusję. Jej echo nie zdążyło jeszcze ucichnąć,  a w sieci pojawiła się informacja o kolejnym osiedlu dedykowanym konkretnej grupie ludzi. Komu? Tym razem - tylko wierzącym katolikom. 

Osiedle dla katolików w Łomiankach pod Warszawą

Osiedle Przyjaźń, bo tak będzie nazywać się to miejsce, powstaje w Łomiankach pod Warszawą. Jak podają media, osiedle domków jednorodzinnych ma zostać oddane do użytku już w kwietniu 2022 roku. Deweloper kieruje swój projekt wyłącznie do katolików.

Osiedle dedykowane rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga - taki opis widnieje na facebookowej stronie Osiedla Przyjaźń 

Wiara nie będzie jednak jedynym elementem łączącym mieszkańców tego nietypowego miejsca. Jak podaje portal „Wawalove”, w fundamentach każdego z budynków znajdzie się wmurowany cudowny medalik poświęcony przez kapłana. Mało tego, każdy dom będzie miał swojego świętego patrona, np. Jana Pawła II lub św. Faustynę. Na terenie Osiedla Przyjaźń będzie też znajdować się kapliczka, przy której mieszkańcy będą mogli wspólnie się modlić. 

Osiedle Przyjaźń będzie składać się w sumie z 32 lokali, w których mieszkać będą mogli wyłącznie wierzący. 13 mieszkań już znalazło swoich właścicieli. Ceny w zależności od wielkości domku wahają się od ponad 500 tys. zł, do ok. 707 tys. złotych.  

Czytaj także:
Te mieszkania do wynajęcia to prawdziwy koszmar. Nie uwierzysz, co oferują właściciele
Nikt nie chciał kupić tego domu, choć cena była naprawdę okazyjna. Wszystko przez okrutną zbrodnię
Poznaliśmy najbrudniejsze miasto w Polsce. Tam bakterie i drobnoustroje mają używanie

Redakcja poleca

REKLAMA