Blogerka pokazała nieidealny brzuch po porodzie fot. Screen Instagram @ gosiamostowska/ kolaż polki.pl

Opublikowała zdjęcia po ciąży: „Płaski brzuch zaraz po porodzie to bardzo krzywdzący dla wielu kobiet obraz”

Małgorzata Mostowska to prowadząca blog, kanał na YouTube, studio jogi mama dwóch dziewczynek. Niedawno urodziła córkę i umieściła zdjęcie z ważnym przekazem dotyczącym podejścia do ciała kobiety po porodzie - ten gest z pewnością wiele ją kosztował.
Edyta Liebert / 13.08.2020 10:25
Blogerka pokazała nieidealny brzuch po porodzie fot. Screen Instagram @ gosiamostowska/ kolaż polki.pl

Małgorzata Mostowska prężnie rozwija swój profil na Instagramie szerząc kulturę afirmacji codzienności i praktykowania jogi. Umieszcza też osobiste zdjęcia z ciąży czy tuż po porodzie - te ostatnie wydały nam się szczególnie ważne. 

Małgorzata Mostowska jest piękną, szczupłą i wysportowaną kobietą dzięki zdrowemu stylowi życia, diecie, zamiłowaniu do sportu. Na swoim profilu dzieli się wiedzą i umiejętnościami, a „w realu” tworzy spotkania jogowe i bije z niej pozytywna energia.

Tym razem było podobnie - joginka umieściła w mediach społecznościowych zdjęcia swojego brzucha zaraz po porodzie, który dla wielu kobiet byłby... powodem do rozpaczy, a dla niej jest powodem do domu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Mostowska (@gosiamostowska)

„Najlepsze, co możemy dla siebie zrobić, to dać sobie ten czas”

Uśmiechnięta blogerka poruszyła temat akceptacji ciała i zrozumienia procesu wracania do formy - bez napięcia, cierpliwie, bez zbędnych wymagań. Rzadko można przeczytać tak mądre posty w sieci.

Płaski brzuch zaraz po porodzie to bardzo krzywdzący dla wielu kobiet obraz. Bo niby jak miałoby to się stać? Przecież brzuszek rósł przez dziewięć miesięcy, skóra się rozciągała, macica się powiększyła nawet 500-krotnie! Teraz, gdy już nie ma tam w środku dzieciątka, to wszystko potrzebuje czasu, aby wrócić do stanu sprzed. I najlepsze, co możemy dla siebie zrobić, to dać sobie ten czas.

Mająca niemal 90 tys. widownię na Instagramie mama dwóch dziewczynek pokazała także, że wysportowane, zadbane ciało nie jest jej priorytetem i nie powinno być celem tuż po porodzie, a tym bardziej - że nawet „idealne” ciało sprzed ciąży wymaga czasu na regenerację. Nie istnieje błyskawiczny sposób na powrót do formy, o czym wiele kobiet zapomina wierząc w mityczne płaskie brzuchy po ciąży celebrytek

Na zdjęciu widzicie mój poporodowy brzuszek po jednym (zdjęcie 1 i 2), trzech (zdjęcie 3 i 4) i dziewięciu dniach (zdjęcie 5) po porodzie. Celowo piszę "brzuszek" bo jestem w nim jeszcze bardziej zakochana i uważam, że należy mu się mnóstwo wyrozumiałości, miłości i wdzięczności.

Płaskie brzuchy po porodzie nie istnieją

Dla wielu kobiet poporodowy brzuch jest utrapieniem - jest miękki, przypomina konsystencją ciasto, luźny i... obwisły. Nie wiedząc czemu kobiety same wywierają na sobie presję prędkiego powrotu do dawnej sylwetki lub... robią to za nich znajomi lub rodzina w nieoczywisty sposób zadając im pytania o formę.

Kochane mamy, babcie, ciocie, dziadkowie i wszyscy, którzy oceniacie z boku wygląd kobiety po porodzie: nie komentujcie! Powiedzcie coś wspierającego, że jesteście dumni, że podziwiacie, że ciało kobiety jest niesamowite! Bo naprawdę jest! Jak inaczej możemy nazwać DAR ŻYCIA, który się wydarza na naszych oczach?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Małgorzata Mostowska (@gosiamostowska)

Jesteśmy pełne podziwu dla Małgorzaty Mostowskiej za odwagę opublikowania zdjęć po porodzie - wiele obserwatorek również podziękowało jej za ten gest i poruszenie ważnego tematu. 

Inne artykuły: Czy opalanie w ciąży jest bezpieczne?Kosmetyki zakazane w ciąży - uważaj na te substancje w składzieIle można przytyć w ciąży?

Tagi: brzuch, poród