mokre chusteczki fot. Adobe Stock

Nawilżane chusteczki wycofane ze sprzedaży. Groźba zakażenia gronkowcem

Mokre chusteczki mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia ze względu na zanieczyszczenie groźną bakterią. Zobacz, czy nie masz takich w domu!
/ 01.08.2019 15:29
mokre chusteczki fot. Adobe Stock

Sieć sklepów Selgros Cash&Carry ogłosiła, że wycofuje ze sprzedaży jeden ze swoich produktów – mokre chusteczki. Powodem jest możliwe zanieczyszczenie groźną bakterią. O sprawie poinformował portal radiozet.pl.

Uwaga na precelki! W przekąskach znanej firmy mogą znajdować się kawałki metalu

Wycofane chusteczki – nazwa i numer partii

Popularna sieć sklepów rozesłała ostrzeżenia do swoich klientów.
„W trosce o Państwa bezpieczeństwo i najwyższą jakość oferowanych produktów, firma Transgourmet Polska Sp. z o.o. informuje o wycofaniu z rynku produktu” – napisano w oficjalnym zawiadomieniu.
Chodzi o chusteczki nawilżane z aloesem (72 szt.) Lula o numerze partii: 18042601 i numerze LOT: 372/18/02 o dacie produkcji 16.04.2018.
Powód? Chusteczki mogą być zanieczyszczone groźną bakterią gronkowca złocistego. 

Selgros prosi klientów, którzy kupili te chusteczki o kontakt, aby zwrócić produkt. Sklep zapewnia, że klienci otrzymają zwrot gotówki

Modna odzież dla kobiet w każdym wieku? Sprawdź rabaty na stronie ORSAY kupony rabatowe.

Jak groźny może być gronkowiec?

Gronkowiec złocisty (łac. Staphylococcus aureus) to powszechna bakteria gram-dodatnia, która bytuje w jamie nosowo-gardłowej i na skórze ludzi. Szacuje się, że około 70-80% z nas jest nosicielami gronkowca złocistego. Może być on przyczyną groźnych infekcji. Wystarczy skaleczenie czy zadrapanie skóry. Gronkowiec może też wywołać zapalenie zatok, płuc oraz zatrucie pokarmowe.

Czytaj też:Gdzie w łazience czyha najwięcej bakterii i jak się ich pozbyć?Bakterie lodówkowe – dlaczego są groźne?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/18.01.2019 21:22
No tak producent prosi o zwrot tego produktu i oddaje pieniadze ale ktorego rodzica beda interesowaly te pieniadze .. ? Produkty tego typu powinny byc sprawdzane specjalnie bo zaden pieniadz dziecku nie odkupi zdrowia .. Chusteczki wyprodukowano w kwietniu ale dopiero w styczniu sie obudzili ze cos jest nie tak .. Brawo dla firmy .. Drogi producencie zapewniam jako rodzic ze kazdy kto ma te chusteczki nie bedzie patrzal na Pana smieszne pieniadze tylko je wyrzuci .. Jeszcze raz pogratulowac firmie ...