Najśmieszniejsze i najlepsze zdjęcia zwierząt - laureaci "Comedy Wildlife Photography 2016"

Zabawne zdjęcia zwierząt z konkursu "Comedy Wildlife Photography 2016 fot. Brigitty Moser/ źródło: The Guardian
To zdecydowanie najśmieszniejsze i najlepsze zdjęcia zwierząt, jakie widziałyśmy. Zostały wybrane spośród tysięcy innych w konkursie Comedy Wildlife Photography 2016".
Edyta Liebert / 19.10.2016 05:30
Zabawne zdjęcia zwierząt z konkursu "Comedy Wildlife Photography 2016 fot. Brigitty Moser/ źródło: The Guardian

Konkurs "Comedy Wildlife Photography" to plebiscyt najzabawniejszych i niekiedy intrygujących zdjęć dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Gryzoniów czy owadów, kotowatych i jaszczurkowatych... Słowem: wszystkich. 2. edycja dobiegła końca i doczekaliśmy się listy laureatów plebiscytu. A zatem wszystkich "celebrujących" czar, wdzięk i urok osobisty zwierzęcych mieszkańców planety zapraszamy do obejrzenia najwyżej ocenionych fotek zwierząt!

Za niektórymi zdjęciami stoją pewne historie. Np. Andy Howard spędził ponad 5 godzin w towarzystwie górskiego zająca, by uchwycić zabawny moment, gdy ten go pozdrawia. Zwycięzcy otrzymali nietuzinkowe ręcznie robione trofea, a głównymi nagrodami były tygodniowe safari w Kenii w towarzystwie uznanego fotografa oraz profesjonalny aparat fotograficzny. Jest o co walczyć.

Organizatorzy konkursu zastrzegają, że choć rywalizacja ma humorystyczne założenia, to jednak cel szczytny - promowanie przyjaznego stosunku do zwierząt, orientowanie się w świecie fauny i flory oraz uświadomienie, że zwierzaki bywają bardzo inspirująca. Nie tylko te, które trzymamy w swoich domach :)

1. Żaba z szerokim uśmiechem, która uwielbia pozować? Tak sympatyczny płaz uśmiechał się do obiektywu Artema Krivosheeva w Rosji.

fot. Artem Krivosheev2. Tropikalne drozdy długonogie (na zdjęciu) żyje na subkontynencie indyjskim. Są to stadne ptaki żyjące w małych grupach od 6 do 10 osobników i są bardzo towarzyskie. Jak widać, mają też poczucie humoru ;) Zdjęcie zostało wykonane w Bharatpur, w Rajasthan.

fot. Comedy Wildlife Photography Awards/Barcroft Images3. Dwie mrówki tkaczki, inaczej zwane mrówkami ogniowymi zostały przyłapane na tańcu w Bata, w Indonezji. Autorem zdjęcia jest Usman Priyona.

fot. Usman Priyona4. Sowa śnieżna niektórych przyprawia o strach. Choć puchacz w teorii jest drapieżnikiem, to potrafi dowieść, że ma łagodną naturę. W tym przypadku uśmiecha się do obiektywu Edwarda Kopeschny w Ontario, Kanada.

fot. Edwarda Kopeschny

13 mitów o zwierzętach z sową w roli głównej

5. Drżyjcie przed... Kolorowym gadem! Ta barwna jaszczurka z dumnym wyrazem twarzy (?) została uwieczniona na fotografii dzięki Anup Deodhar. Trzyma gałązkę, wyglądając jedncoześnie jak wojownik z potężnym mieczem. I ta mina! Przepadłam.

fot. Anup Deodhar6. Niefortunny portret bawoła, który ucierpiał z powodu nieeleganckiego zachowania ptasiego kolegi. Niechwalebny czyn miał miejsce w Meru National Park w Kenii, a symetria wyszła przy okazji. Autorem zdjęcia jest Tom Stables.

fot. Tom Stables7. Charles Kinsey uchwycił "bezgłowych pingwinów" w Południowej Georgii (brytyjska wyspa na południowym Atlantyku, poprzednio należąca do dependencji Falklandów). Biało-czarne nieloty są wdzięcznymi bohaterami zdjęć, ale uchwycić taki moment - bezcenne.

fot. Charles Kinsey8. A oto barany uchwycone przez paparazzi podczas intymnej sytuacji w stanie Montana, w Stanach Zjednoczonych. Autorką zdjęcia jest Patricia Bauchman.

fot. Patricia Bauchman9. Wspomniany górski zając, dzięki któremu fotograf spędził 5 godzin na obserwacji. Opłaciło się. Zwierzę w końcu przywitało sie z Andym Howardem. Zdjęcie zrobione zostałow Szkocji.

fot. Andy Howard10. Zawstydzona surykatka jest naszą faworytką. A może jest... załamana? Trudno jednoznacznie określić. Zdjęcie zostało wykonane w krainie geograficznej Little Karoo w RPA.

fot. Brigitta Moser11. Potężny orangutan zapomniał, co to dobre maniery. Pokazuje środkowy palec, uśmiechając się do obiektywu Gila Gofera. Chyba doskonale wiedział, co robi.

fot. Gil Gofer12. Mysz polna spełniająca marzenie o własnej orkiestrze muzycznej? Nawet zwierzęta wcielają się czasami w... dyrygentów. Autorką zdjęcia jest Perdita Petzl.

fot. Perdita Petzl

Czy coś boli twojego zwierzaka? Te metody sprawią, że samodzielnie mu pomożesz