Miss RPA w rękawiczkach wśród sierot

Miss RPA fot. kolaż polki.pl
Słusznie rozpętało się piekło?
Edyta Liebert / 11.07.2017 15:34
Miss RPA fot. kolaż polki.pl

"Chcę, by na świecie zapanował pokój i miłość" - tak najczęściej deklarują pretendentki do tytułu miss. Każda z nich ma dobre, rwące się do pomocy serce. Zdjęcia miss RPA Demi-Leigh Nel-Peters wywołały w ostatnich dniach burzę w mediach społecznościowych. Pomagała, ale w rękawiczkach.

Czy to normalne, by tak wyglądać w 6. miesiącu ciąży?

Brzydziła się dzieci?

Na zdjęciu z ciemnoskórymi sierotami modelka ma na sobie rękawiczki - zarzucono jej hipokryzje i rasizm. W jej obronie musieli stanąć sami pracownicy ośrodka, bo hejt zakrawał nie tyle o absurd, co paranoję.  Twierdzono, że założyła je, "ponieważ nie chciała dotykać czarnoskórych dzieci". Jako argument załączano też inne fotografie modelki, na których bez rękawiczek przytula białe dzieci oraz psy. Jak było naprawdę?

 

Winter is for yummy soup, fresh bread rolls and cozy blankies 💜 supporting @themaslowhotel 's #wintersoupdrive

Post udostępniony przez Miss South Africa 2017 (@demileighnp)

Rękawiczki wymogiem sanitarnym

W ostatnich kilku dniach tysiące użytkowników skrytykowały Nel-Peters na Twitterze i Instagramie. Władze ośrodka wzięły sprawy w swoje ręce i oznajmiły, że rękawiczki były wymogiem sanitarnym.  - Oczywiście, że nie chodziło o to, że ona nie chciała dotykać czarnoskórych dzieci - powiedziała w rozmowie z portalem brytyjskiego nadawcy Carol Dyantyi, rzeczniczka ośrodka dla sierot w południowoafrykańskim Soweto. Miss i tak przeprosiła.

 

Winter is for comfy cuddling blankies 💜🌸 @themaslowhotel @official_misssa #wintersoupdrive

Post udostępniony przez Miss South Africa 2017 (@demileighnp)

- Wszyscy wolontariusze w ośrodku nosili rękawiczki, ponieważ byliśmy szczerze przekonani, że jest to właściwe, pracując z jedzeniem i dając to jedzenie małym dzieciom - powiedziała modelka i przeprosiła za wątpliwości, jakie wzbudziła jej postawa.

22-letnia Demi-Leigh Nel-Peters została wybrana najpiękniejszą kobietą Republiki Południowej Afryki. Na jej profilu na Instagramie są również inne zdjęcia z pobytu. Widać na nich zabawy z dziećmi, kiedy to miss nie ma rękawiczek. Tego już internauci jednak nie zobaczyli.

Włoska modelka i prezenterka, która została oblana kwasem, wraca do pracy. Jak wygląda teraz?

Redakcja poleca

REKLAMA