Lech Wałęsa ogłosił, że jest bankrutem. „Rozdawałem, nie gromadziłem"

Lech Wałęsa bankrutem fot. ONS.pl
W wywiadzie udzielonym dla „Rzeczypospolitej" dodał: „Liczyłem, że tak jak było, będzie zawsze. Dzisiaj już nie mam co rozdawać".
Małgorzata Machnicka / 11.11.2020 07:46
Lech Wałęsa bankrutem fot. ONS.pl

Były prezydent a także współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ „Solidarność" Lech Wałęsa udzielił wywiadu. Opowiedział w nim nie tylko o tym, jak pandemia wpłynęła na jego życie, ale również skomentował nieudolne działania rządu. 

Jestem bankrutem. Liczyłem, że tak jak było, będzie zawsze, więc rozdawałem, a nie gromadziłem. Dzisiaj już nie mam co rozdawać - przyznał w rozmowie z „Rzeczypospolitą" Lech Wałęsa.

Dodał również, że podejmowanie pracy jest mu bardzo potrzebne, ale chyba nie dożyje czasów, kiedy znów będzie mógł wsiąść do samolotu i polecieć na drugi koniec świata.

Lech Wałęsa ocenił również obecną sytuację w kraju, krytykując obecny rząd i jego działania w tych trudnych dla wszystkich czasach. 

Rząd jest bezradny i bez pomysłu. Przespali czas, w którym powinni się przygotować na jesienne uderzenie wirusa. Wystarczyło posłuchać lekarzy. Teraz jest taka sytuacja, że kto przeżyje to żyć będzie. Ale wielu straci życie - powiedział.

Lech Wałęsa został zapytany również o to, czy wspiera i co sądzi o Strajku Kobiet.

Tak, dlatego, że dużo mogą, tylko że muszą się zabrać do roboty, ponieważ tak się nie zwycięża. Mogą sobie pokrzyczeć i pochodzić, ale to żadne zwycięstwo - skomentował.

Jedno z pytań dotyczyło również Kamali Harris, przyszłej wiceprezydent USA - pierwszej na tym stanowisku kobiety. 

Jestem staroświecki, więc kobietę umiejscawiam w innym miejscu. Ale ja już nie jestem reformowalny - dodał.

Źródło „Rzeczypospolita".

Więcej najświeższych informacji:
Z powodu koronawirusa grozi nam III wojna światowa?
Profesor Flisiak komentuje skuteczność szczepionki na koronawirusa
Szef MEN: trzeba przygotować się na kolejne miesiące zdalnej edukacji

Redakcja poleca

REKLAMA