Klasyczne horrory idealne na Halloween. To najstraszniejsze filmy w historii

Halloween to idealna okazja do nadrobienia zaległości w filmach grozy. Te tytuły musi znać każdy wielbiciel horrorów.
/ 27.10.2020 13:29

Nie ma lepszej okazji niż Halloween, żeby zrobić sobie maraton kultowych horrorów. Gatunek obfituje w naprawdę ogromną ilość filmów, jednak nie jest łatwo wybrać te, które są faktycznie przerażające i ciekawe. Dlatego też przedstawiamy listę najlepszych filmów grozy, które każdy powinien znać. Są wśród nich i historie o nadprzyrodzonych zjawiskach, jak i seryjnych mordercach. 

„Misery”

Kiedy autor popularnej serii książek ulega wypadkowi, pomocy udziela mu była pielęgniarka, która okazuje się być jego fanką. Szybko okazuje się, że ma nieczyste intencje, a życie pisarza jest zagrożone. 

„Halloween” 

W przeddzień Halloween ze szpitala psychiatrycznego ucieka niebezpieczny morderca, Michael Myers, który kieruje się do rodzinnego miasta. Jak skończy się noc 31 października i kto padnie jego ofiarą?

„Lśnienie” 

Jack podejmuje pracę stróża odciętego od świata hotelu Overlook. Wkrótce idylla zamienia się w koszmar, kiedy duchy zamieszkujące hotel zaczynają domagać się uwagi. 

„Carrie”

Wychowywana przez matkę-fanatyczkę religijną Carrie pada ofiarą okrutnego żartu kolegów. Wówczas odkrywa swoje zdolności telekinetyczne i rozpoczyna zemstę. 

„Egzorcysta” 

Dwunastoletnia dziewczynka zostaje opętana przez diabła, a lekarze nie są w stanie jej pomóc. Rodzice dziecka wzywają egzorcystę, który zaczyna walkę z nieczystymi siłami. Czy wyjdzie z niej zwycięsko?

„Świt żywych trupów”

Świat opanowały spragnione ludzkiego mięsa zombie. Grupa osób próbuje przetrwać apokalipsę w gigantycznym centrum handlowym.

„Amityville” 

Młode małżeństwo z trójką dzieci wprowadza się do domu, w którym dokonano wielokrotnego morderstwa. Duchy zmarłych chcą wyrównać rachunki z żywymi i zamieniają życie rodziny w piekło. 

„Blair Witch Project”

Trójka studentów wyrusza z kamerą w głąb lasu w poszukiwaniu śladów przerażającej wiedźmy. Szybko przekonują się, że w każdej legendzie jest ziarno prawdy. 

Zobacz też:
Łatwy makijaż na Halloween. Zobacz, jak go wykonać krok po kroku
Paluchy wiedźmy - jak zrobić palce wiedźmy na Halloween?
Drinki na Halloween - przepisy dla dorosłych i dla dzieci

KOMENTARZE (0)