Aktorka wyrzucona ze znanego serialu TVP za to, że zagrała w kontrowersyjnej sztuce teatralnej?

Taką decyzję podjął Jacek Kurski.
Julia Wyszyńska fot. screen "Na dobre i na złe"
Dawno żadna sztuka teatralna nie narobiła tyle szumu, co "Klątwa" oparta na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego i wystawiana w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Premiera przedstawienia odbyła się zaledwie tydzień temu, a zdążyli słyszeć o niej dosłownie wszyscy o czym świadczyć może fakt, że bilety na najbliższe spektakle… zostały już wyprzedane.
 
W "Klątwie" gra mnóstwo aktorów młodego pokolenia, w tym Julia Wyszyńska, znana szerszemu gronu odbiorców z roli lekarki Klaudii Miller w serialu "Na dobre i na złe". 

Sprawdź tegoroczną listę najbogatszych Polaków!

Na stronie teatru czytamy:

Spektakl Klątwa wykorzystuje motywy z dramatu Wyspiańskiego do stworzenia wielowątkowego krajobrazu współczesnej religijności i areligijności. W ramach teatru, rządzącego się własną hierarchią oraz często wykorzystującego mechanizm podporządkowania i upokorzenia, twórcy zastanawiają się, czy wyzbycie się lęku przed władzą, a nawet samej władzy, znajduje się w zakresie ich możliwości.

Tymczasem prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski  przekazał producentowi "Na dobre i na złe", że Wyszyńska ma nie grać już w kolejnych odcinkach serialu. 
 
Sztuka powinna rządzić się swoimi prawami, ale prezes TVP uważa, że: "Ta pani sama podjęła decyzję o zerwaniu współpracy z TVP dokonując aktu zbezczeszczenie postaci świętego Jana Pawła II. Takich rzeczy nie można akceptować".
 
 
Przypomnijmy, że po tym jak w sobotę w programie informacyjnym TVP Kultura pokazano materiał o "Klątwie", zwolnione zostały autorka tej relacji Anna Mikołajczyk i wydawczyni Katarzyna Kuszyńska. Decyzję podjął dyrektor stacji Mateusz Matyszkowicz. 
 
Najśmieszniejsze w całej historii jest to, że Julia Wyszyńska jakiś czas temu… sama zrezygnowała z roli w serialu TVP.  Opublikowała nawet post na Facebooku, w którym żegna się z widzami. Bohaterka, którą grała w serialu, postanowiła wyjechać za granicę po tym, jak narzeczony zdradził ją z byłą żoną.
 


fot. screen "Na dobre i na złe" - Julia Wyszyńska (po prawej)

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)