Joanna Górska o utracie włosów - walka z rakiem

Joanna Górska screen Facebook
Słowa Joanny Górskiej to ważny głos w profilaktyce raka piersi. Trzymamy za nią kciuki!
Weronika Kwaśniak / 29.10.2017 11:36
Joanna Górska screen Facebook

Tydzień temu poruszyła nas informacja o tym, że Joanna Górska walczy z nowotworem piersi. Znana i lubiana dziennikarka Polsat News zamieściła informację o chorobie na swoim Facebookowym fanpage’u, wyjaśniając nieobecność na antenie. Poprosiła o modlitwę i o trzymanie kciuków, dołączając do wpisu zdjęcie w chustce na głowie. Zachęciła też obserwatorki profilu do badania się, podkreślając jak ważna jest profilaktyka raka piersi.

Dziennikarka Polsat News walczy z nowotworem

Teraz na profilu Joanny Górskiej ukazał się kolejny wzruszający wpis. Tym razem o utracie włosów, związanej z chemioterapią.

- Bez względu na wszystko ... uśmiechaj się!!! 😀 😀 😀 Tego dnia, na początku września, było dużo łez. Jeszcze miałam swoje włosy, szykowałam się na ich brak. Podeszłam do tego jak do zadania. Emocje, przy kolejnych przymierzanych perukach, powoli gasły.
Na koniec pojawił się uśmiech... Robert Szulc, Piotr Koncki 🤗 bez Was nie dałabym rady 💪 💪 💪
PS. Dziękuję za wszystkie komplementy odnośnie zmiany fryzury. Fajnie, że tak dobrze dobraliśmy 🤣 #badajcycki #cancer #onsilnyjasilniejsza #staystrong #smile#breastcancer

 

Pod wpisem znowu zaroiło się od pozytywnych komentarzy, wyrazów wsparcia i komplementów na temat peruki.

Dziennikarka odpowiedziała na niektóre z nich, po raz kolejny apelując do innych kobiet o to, aby pamiętały o regularnych badaniach.

- (…)Niech każda kobieta pomyśli o sobie, nie zostawia tego na "kiedyś". Dziewczyny BADAJCIE CYCKI!!!!

Wyraziła również wsparcie dla komentującej, która także zmaga się z rakiem piersi.

- (…)najważniejsze to wiedzieć i działać... działać i wykopać dziada na zbity pysk. Ja przy każdej chemii pokazuję dziadowi środkowy palec. Pomaga. Każda kroplówka ze specjalną dedykacją: "Wypier*^&#j!"

Z pewnością słowa Joanny Górskiej to ważny głos w profilaktyce raka piersi. Gdy o chorobie mówi osoba publiczna, jest szansa że chociaż kilka osób czytając jej słowa, zdecyduje się przebadać.

Jej wpisy to też istotny wyraz otuchy dla wszystkich, którzy walczą z nowotworem. Jak widać, dziennikarka nie załamuje rąk i zagrzewa do boju również inne kobiety. Trzymamy kciuki, aby jak najszybciej wyszła ze starcia zwycięsko!

Czy grozi ci rak piersi?

Redakcja poleca

REKLAMA