POLECAMY

Czego nigdy nie powinniśmy mówić młodym matkom? Poznaj 16 komentarzy, które sprawiają im szczególną przykrość

Ile z nich usłyszałyście w swoim życiu?
Marta Słupska / 7 miesięcy temu

Nie chodzi wcale o komentarze na temat wyglądu czy wagi…

Matki krytykują matki?

Chyba każda młoda mama usłyszała kiedyś z ust teściowej, przyjaciółki czy znajomej coś, co niby było mimochodem rzuconym komentarzem, ale zabolało na całego. Takie twierdzenia, wypowiadanie najczęściej bez zastanowienia, potrafią ranić i sprawiać, że kobiety, które od niedawna mają dziecko, czują się gorsze i mają poczucie, że nie sprawdzają się w nowej roli matki.

Telewizja Channel Mum zapytała grupę młodych matek o to, jakie opinie czy zdania wygłaszane przez inne osoby pod adresem ich lub ich maleństwa szczególnie je zirytowały lub zasmuciły. Według ich badania matki są najczęściej krytykowane przez… inne matki, a co czwarta ankietowana kobieta przyznała, że nasłuchała się nieprzyjemnych komentarzy od teściów.

Słowa są potężną bronią, a niektóre z tych zdań poważnie ranią poczucie własnej wartości matki. (…) Czy te wyrażenia są mówione przypadkowo, przez nieuwagę, czy celowo, nie pomagają ani osobie, która je mówi, ani osobie, która je otrzymuje
– powiedziała rzeczniczka Channel Mum.

Jakie zdania są szczególnie przykre dla młodych matek? Zobaczcie w naszej galerii.

„Jestem martwy z powodu szczepionki” – upiorna kampania antyszczepionkowców wprowadza rodziców w błąd?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 miesięcy temu
to rzeczywiście sa brednie. Na siłę doszukiwanie sie podtekstów. Tym sposobem to najlepiej byłoby nie wychodzic z domu i sie do nikogo nie odzywać, bo zawsze można coś dołującego dośpiewać sobie
/7 miesięcy temu
Kto wymyśla takie brednie!. Problemem dla młodej mamy to może być oskarżanie wprost przez rodzinę męża, ze majadla się ... ( do wyboru) i dlatego dziecko cierpi, trafiło do szpitala itp. Zapytajcie prawdziwych mam i dopiero udzielajcie rad.