Burmistrz z Lublińca zakasał rękawy i wziął się za budowlankę. Wszystko by obniżyć koszty miejskiej inwestycji

Remont garażu w Lublińcu fot. Adobe Stock, tychyl90
Edward Maniura udowodnił, że oprócz zarządzania miastem nadaje się też do ciężkiej, fizycznej pracy. Wszystko dla dobra budżetu.
/ 25.05.2021 10:05
Remont garażu w Lublińcu fot. Adobe Stock, tychyl90

Praca ekip budowlanych wciąż drożeje. Koszty budowy, remontów lub rozbiórki budynków potrafią przyprawić o zawrót głowy. Nic więc dziwnego, że wiele osób szuka sposobu, by na tym zaoszczędzić i stara się wykonać część prac samodzielnie. 

Tak było chociażby w Lublińcu, gdzie burmistrz sam wziął się do ciężkiej pracy, żeby odciążyć nieco budżet miasta. 

Burmistrz Lublińca na budowie

Jak możemy przeczytać na profilu Lublińca na Facebooku, burmistrz samodzielnie pracował przy rozbiórce starego garażu, który blokował budowę nowego parkingu rowerowego przy Urzędzie Miasta. 

Koszt rozbiórki firmy budowlane wyceniły na niebagatelną kwotę 25 tys. zł. Żeby zaoszczędzić i móc przeznaczyć te pieniądze na inny, ważniejszy cel, Edward Maniura wziął prace na siebie. 14 maja, po godzinach pracy Urzędu rozpoczął rozbiórkę garażu samodzielnie. Prace zakończył w sobotę, z pomocą radnego Rady Miejskiej Karola Słoty i pracowników Urzędu Miejskiego.

Dzięki jego pracy budżet miasta został uszczuplony jedynie o koszt odbioru i utylizacji odpadów budowlanych. To zdecydowanie niższa kwota niż ta, którą trzeba by było przeznaczyć na rozbiórkę. 

Oszczędne i celowe wydatkowanie środków to podstawa właściwego gospodarowania finansami publicznymi, dlatego bardzo się cieszę, iż dzięki pracy społecznej, którą z satysfakcją wykonałem, Miasto Lubliniec zaoszczędzi kilkanaście tysięcy złotych – powiedział burmistrz Edward Maniura

Postępowanie burmistrza wzbudziło w mieszkańcach Lublińca bardzo ciepłe uczucia i zyskało ich ogromną aprobatę. W mediach społecznościowych pojawiły się komentarze, że zdecydowanie więcej polityków powinno brać przykład z Maniury i w ten sposób dbać o dobro swoich samorządów. 

Czytaj także:
Te mieszkania do wynajęcia to prawdziwy koszmar. Nie uwierzysz, co oferują właściciele
Nikt nie chciał kupić tego domu, choć cena była naprawdę okazyjna. Wszystko przez okrutną zbrodnię
Poznaliśmy najbrudniejsze miasto w Polsce. Tam bakterie i drobnoustroje mają używanie

Redakcja poleca

REKLAMA