Artur Barciś koronawirus fot. ONS.pl

Artur Barciś zakażony koronawirusem. Ku przestrodze opublikował apel w internecie

„Mdłości, ból mięśni i głowy, nogi i ręce jak z waty" to tylko niektóre z objawów choroby, o których opowiedział aktor w mediach społecznościowych.
Małgorzata Machnicka / 07.11.2020 07:52
Artur Barciś koronawirus fot. ONS.pl

Artur Barciś, aktor znany m.in. z ról w serialu „Miodowe Lata" i „Ranczo" wyznał, że jest zarażony koronawirusem. I zrobił to w zupełnie niecodzienny sposób. Na swoim kanale na YouTube opublikował krótki filmik, na którym recytuje wiersz własnego autorstwa zatytułowany „Obcy".

Artur Barciś ma koronawirusa

W krótkim, trwającym niecałe 4 minuty filmiku aktor opowiada o tym, jak wygląda przebieg choroby i jakie objawy jej towarzyszą. 

Myślisz, że cię to ominie, że ciebie to nie dotyczy. Nie ma go w twojej rodzinie, nie ma go w twojej okolicy. Aż nagle, niespodziewanie, czujesz, że coś się nie zgadza: że nie smakuje śniadanie, że twoje ciało cię zdradza. Powoli i metodycznie, jak bardzo sprawny mechanizm, wysyła swoje wytyczne, przejmując już twój organizm.

Dalej słuchamy:

Nie, nie ma na niego lekarstw. Zmierzysz się z nim samodzielnie. Kaszel od rana do nocy, potem od nocy do rana, będziesz się zwijał z niemocy, osłabniesz od niewyspania. Gorączka cię mokrym kocem rozbije na tysiąc drgawek, a suchy kaszel jak z procy odbierze wiarę w poprawę. Mdłości, ból mięśni i głowy, nogi i ręce jak z waty. Obcy się wybrał na łowy i wali do ciebie z armaty. I będzie się bawił długo, nie licz, że cię porzuci. Dziś ty jesteś jego sługą, masz tańczyć, jak ci zanuci. Więc będziesz robił, co każe - recytuje Barciś.

Aktor potwierdził, że choruje na COVID-19 w wywiadzie dla Onetu (w opublikowanym przez aktora wierszu nigdzie nie pada słowo koronawirus). Podkreślił, że leczy się już drugi tydzień, ale dopiero teraz postanowił poinformować o stanie swego zdrowia.

To jest już drugi tydzień. Było bardzo źle. Na szczęście nie wylądowałem w szpitalu, nie wymagałem hospitalizacji. To co przeżyłem, opisałem w wierszu. Wydawało mi się, że powinienem to zrobić w takiej formie. Nie chciałem nagrywać wcześniej, gdy byłem w bardzo złym stanie, żeby nie epatować swoją fizycznością. Dopiero teraz wszystko zmierza ku lepszemu. Chciałem dać jakieś świadectwo ku przestrodze.
- dodał aktor.

Aktor dodał, że nie przypuszczał, że może zachorować, ponieważ bardzo się pilnował i przestrzegał wszelkich procedur. W wywiadzie powiedział, że nie otrzymał także żadnego wsparcia od państwa (ale też wcale go nie oczekiwał). A test na koronawirusa zrobił prywatnie.

Epidemia koronawirusa w Polsce

W Polsce zachorowały już 493 765 osoby, zmarło 7 287, a wyzdrowiało 188 675 osób. Zgodnie z najnowszymi danymi podanymi przez Ministerstwo Zdrowia, tylko dziś odnotowano 27 086 nowych zakażeń koronawirusem.

W województwach przestawia się to następująco: śląskiego (3942), mazowieckiego (2951), małopolskiego (2815), dolnośląskiego (2512), wielkopolskiego (2063), kujawsko-pomorskiego (1952), podkarpackiego (1707), łódzkiego (1593), lubelskiego (1542), pomorskiego (1451), świętokrzyskiego (1013), zachodniopomorskiego (903), warmińsko-mazurskiego (826), opolskiego (739), podlaskiego (580), lubuskiego (497).

Więcej najnowszych informacji:
Nowa mutacja koronawirusa w Europie jest jeszcze bardziej zaraźliwa? 
Narodowa kwarantanna coraz bliżej? 27 tysięcy zakażeń przybliża jej termin