Jak obliczyć wiek psa? Podpowiadamy! [VIDEO]

Obliczanie wieku psa wcale nie jest takie proste. Wszystko zależy od jego rasy i... wielkości. Jesteś ciekawa, ile lat ma twój pies w przeliczeniu na lata ludzkie? Podpowiadamy, jak to sprawdzić!
Agata Bernaciak / 27.03.2018 14:28

Wiele osób twierdzi, że każdy psi rok jest równy 7 latom ludzkim. Niestety to nie do końca prawda...

Jak obliczyć wiek psa?

Prawda jest taka, że pies, który skończył rok, jest na takim samym etapie rozwoju, jak 15 letni człowiek. Przekonaj się, w jaki sposób obliczyć, ile lat ma twój pies!

Przelicznik psich lat zależy od rasy psa - a dokładniej od jego… wielkości. Inaczej bowiem liczy się lata w przypadku jamnika, który z zasady żyje dłużej niż np. owczarek niemiecki.

Dodatkowo przelicznik wieku psa zależy również od jego realnego wieku (choć brzmi to trochę absurdalnie). W pierwszym roku życia pies osiąga dojrzałość płciową i psychiczną, a więc zachodzi w jego organizmie najwięcej zmian. Kolejne lata już nie są takie owocne, a więc liczy się je już nie jako kolejne 15, ale np. 5, 6, czy 7 lat.

Duże psy stają się staruszkami już w wieku 7-8 lat. W przypadku średnich ras określenie to może być używane dopiero wtedy, gdy pies skończy 10 lat. A jeśli chodzi o małe psiaki - emerytami zostają w wieku lat 11-12.

Polecamy!

Poznaj najlepsze rasy psów dla dzieci. To będzie najlepszy przyjaciel twojego malucha!

To najsłodsze zdjęcia, jakie dziś zobaczysz! Zobacz najpiękniejsze szczeniaki świata